نمایشگاه «آبادیران» زمینه‌ای برای استانداردسازی اشتغال مناطق کم‌برخوردار

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: نمایشگاه آبادیران زمینه‌ را برای استانداردسازی اشتغال مناطق کم‌برخوردار فراهم می‌کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی صبح روز سه شنبه در افتتاحیه نمایشگاه آبادیران که در مصلای امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: این‌ نمایشگاه، اشتغال و پیشرفت بر پایه عدالت را در مناطق کم برخوردار نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: این حرکت ملی که در قالب برنامه آبادیران برگزار می‌شود یک همراستایی و همراهی جمعی نهاد‌های دولتی و غیردولتی فعال در مناطق محروم را نشان می‌دهد که با فناوری و علم برای آبادانی کشور ترکیب شده اند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: ذات همراهی و همراه شدن قطعا هم‌افزایی ایجاد می‌کند که این در حفظ منابع موثر است و ظرفیت‌ها را ضریب می‌دهد. این موارد ارزش آفرین هستند.

دهقانی فیروزآبادی افزود: حوزه علم و فناوری، استانداردسازی اشتغال به صرفه‌سازی اشتغالزایی کوچک را به دنبال دارد. این ثمره بیش از ۲۰ سال تاکید مقام معظم رهبری در همه دولت‌ها است.

وی با بیان اینکه این واژه مناطق محروم معنی ندارد، اظهار کرد: این مناطق نه در ظرفیت‌های سرزمینی محروم‌اند و نه در ظرفیت‌های انسانی. بلکه کلی ظرفیت سرزمینی شناخته نشده دارند و سرشار از نیرو‌های انسانی جوان هستند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: ما با حضور در محلات کم برخوردار تهران دیدیم که جوان‌های ۱۵-۱۶ساله هنوز به دلیل عدم دسترسی به آموزش کشف نشده‌اند.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با همکاری نهاد‌های انقلابی فرصت‌های انسانی در حوزه آموزش و پرورش، نیروی انسانی، سلامت، معدن، کشاورزی و .. بازاری را فراهم کنند که برای دانش بنیان‌ها و مناطق محروم چشمگیر خواهد بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا