افتتاح مرکز نوآوری خانه خلاق هزاره در اراضی عباس‌آباد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مرکز نوآوری خانه خلاق هزاره در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، مرکز نوآوری خانه خلاق هزاره با حضور سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، سید احمد علوی عضو شورای شهر، علی عسگری معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و سید محمدحسین سجادی‌نیری، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ستارگان نوآوری داوین در اراضی عباس‌آباد افتتاح شد.

سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد در این مراسم که روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه برگزار شد، اظهار کرد: اراضی عباس‌آباد در سال‌های گذشته و حتی قبل از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره شرکت‌های دانش بنیان، فعالیت‌هایش در این زمینه را آغاز کرده بود و در سال ۱۳۹۶ شورای فناوری را تاسیس کرد.

وی با اشاره به اسناد بالادستی درباره اراضی عباس‌آباد، توضیح داد: اراضی عباس‌آباد باید بتواند در موضوعات حاکمیتی مشارکت داشته و اقدامات بزرگی برای مردم انجام دهد. خوشبختانه خانه خلاق با مشارکت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری به سرانجام رسید.

حجازی افزود: طبق تعاریف اسناد بالادستی، اراضی عباس‌آباد به عنوان یک اکوسیستم فرهنگی، گردشگری معرفی شده است تا بر اساس اقتضاعات و نیازهای جامعه خود و جامعه جهانی، همچنین پیشرفتی که در حال انجام است، پیش برود که خوشبختانه ایران در فضای دانش بنیان هم بسیار قوی عمل کرده است.

مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد همچنین اظهار کرد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، اراضی عباس‌آباد را به عنوان شتابدهنده معرفی کرده و بر همین مبنا توانستیم از استارتاپ‌های فرهنگی، گردشگری و معماری حمایت کنیم، چرا که در سال جاری طبق مصوبه شورای شهر در برنامه چهارم توسعه، اراضی عباس‌آباد به عنوان اکو پارک معرفی شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰۰۰ متر مربع از ۵۶۰ هکتار وسعت اراضی عباس‌آباد در اختیار خانه خلاق قرار گرفته است تا نگاه ویژه‌ای به استارتاپ‌های فرهنگی، گردشگری و معماری داشته باشد، گفت: البته به این معنا نیست که برنامه‌های استارتاپی فقط به این بخش محدود شود، بلکه کل اراضی عباس‌آباد در اختیار استارتاپ‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان است.

حجازی با اشاره به اینکه همه حوزه‌های فرهنگی و تفریحی عباس‌آباد با اکوسیستم آن پیش می‌رود، افزود: برای مثال آبیاری هوشمند اراضی را به صورت یک فضای دانش‌بنیان در اختیار نخبه‌ها قرار دادیم یا سامانه تور مجازی را در اختیار گردشگری گذاشتیم و امیدوارم این ظرفیت موجب توسعه هر چه بیشتر کار شود.

مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد درباره حمایت این منطقه در حوزه فناوری و خلاقیت، اظهار کرد: یکی از مشخصه‌های اصلی خانه خلاق این است اگر طرح مفیدی برای اراضی عباس‌آباد ارائه دهند، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

در انتهای این مراسم از تلاشگران راه‌اندازی خانه خلاق هزاره تجلیل شد.

خانه خلاق هزاره با ۲۰۰۰ متر زیربنا و ۲۵ اتاق اداری، ظرفیت پذیرش ۱۲۰ نفر را دارد.  ساخت این خانه بعد از ۹ ماه و با اعتباری حدود ۱۵ میلیارد تومان به پایان رسید. افراد مستقل، خویش‌فرما، استارت‌آپ‌ها و … می‌توانند با رزرو یک میز کار یا اتاق به صورت اشتراکی در این محل به فعالیت‌هایشان بپردازند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا