بیش از ۱۶۰۰۰ محصول فناورانه توسط شبکه فن بازار ملی معرفی شده است

ساس آخرین آمار ثبت شده در حال حاضر ۱۶۸۱۸ محصول فناورانه توسط شبکه فن بازار ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری معرفی شده و در دسترس قرار گرفته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، یکی از شروط اصلی برقراری تعادل و حفظ ثبات و رونق بازار، یکسا‌ن‌سازی میزان عرضه و تقاضا و برقراری ارتباط درست میان این دو حلقه مهم و حیاتی در اقتصاد است. این کار در واقع به نوعی بازارسازی برای محصولات به حساب می‌آید.

در زیست‌بوم فناوری و نوآوری که عرضه‌کنندگان محصولات را فناوران و شرکت‌هایی تشکیل می‌دهند که چندان با سازوکارهای بازار آشنا نیستند، رساندن محصولات و فناوری‌های عرضه شده به متقاضیان کمی پیچیده‌تر و دشوارتر است. معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از نهادهای متولی در ایجاد این ارتباط پایدار با راه‌اندازی فن‌بازارهای تخصصی و با کمک کارگزاران فناوری اقدام به این کار کرده است.

کی از مهم‌ترین گام‌های برداشته شده در این فن‌بازار، معرفی توانمندی‌ها و محصولات ایران‌ساختی است که توسط فناوران به تولید رسیده است. براساس آخرین آمار ثبت شده در حال حاضر 16818 محصول فناورانه توسط شبکه فن بازار ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری معرفی شده و در دسترس قرار گرفته است.

محصولاتی که در حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، سلامت، نفت، گاز، پتروشیمی، شهرهای هوشمند و … توسط فناوران ایرانی به تولید رسیده‌ و آماده اتصال به بازارهای داخلی هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا