تصویب ۲۰۸ طرح اشتغالزایی در شهرستان بانه

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس اداره تعاون، کار ور رفاه اجتماعی بانه از تصویب ۲۰۸ طرح اشتغالزایی با اعتبار بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان در کارگروه اشتغال این شهرستان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، فرشاد دباغی در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه از تصویب ۲۴ طرح پشتیبان مشاغل خانگی و ۱۷۸ طرح مستقل مشاغل خانگی خبر داد.

وی گفت: برای تصویب این طرح‌ها از محل اعتباری مشاغل خانگی ۸۳۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شده که تمامی طرح‌ها به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه افزودند: ۶ طرح اشتغالزایی از محل اعتباری تسهیلات پایدار روستایی مبلغ ۲۷ میلیارد تومان به شهرستان بانه اختصاص داده شده است، که ۵ طرح با مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

دباغی خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات جز ۲ بند ب تبصره ۱۶ مبلغ ۱۵۷ میلیارد تومان به شهرستان اختصاص یافته، که بین دستگاه‌های اجرایی تقسیم شده که پس از بررسی طرح‌های خوداشتغالی به بانک‌های عامل  معرفی خواهند شد و طرح‌های کارفرمایی نیز به دبیرخانه کارگروه معرفی و پس از بررسی و تصویب در کارگروه اشتغال به بانک معرفی خواهند شد.

کمال خدری فرماندار شهرستان بانه نیز در این جلسه گفت: اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان نهاد متولی، ناظر و دبیر کارگروه بایستی نگاه ویژه ای در امر نظارت و تقویت اقدامات دبیرخانه کمیته اشتغالزایی داشته باشد.

وی افزود: انتظار می‌رود تمامی ادارات و نهادها در خصوص عدم ارسال و عدم تحقق کامل تسهیلات اشتغالزایی گزارشات خود را به صورت صریح و سریع ارائه دهند تا با اهتمام و هدف گذاری معین بتوانیم در جذب اعتبارات موفق عمل کنیم.

خدری ادامه داد: انحراف تسهیلات با وجود شرایط خاص اقتصادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و تسهیلات پرداختی باید در قبل، حین و بعد از پرداخت توسط کمیته نظارت زیر مجموعه کارگروه اشتغال نظارت شوند.

وی اضافه کرد: می بایست دستگاه های اجرایی حمایتی که تسهیلات ارزان قیمت دارند سهم قابل توجهی در حمایت از  مشاغل خانگی اختصاص دهند و مابقی نیز به اشتغال بلند مدت و پایدار تخصیص داده شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا