صادرات شرکت‌‌های دانش‌بنیان خراسان رضوی حدود ۴ برابر افزایش یافت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

استاندار با اشاره به افزایش 280 درصدی صادرات محصولات دانش‌بنیان، ابراز امیدواری کرد سال آینده باز هم شاهد افزایش صادرات دانش بنیان باشیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صداوسیما، استاندار خراسان رضوی گفت: صادرات شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان این استان طی سال گذشته حدود ۷۰ هزار دلار بود که امسال در راستای تحقق منویات رهبری، این میزان ۲۸۰ درصد رشد داشته است.

یعقوبعلی نظری روز شنبه و در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی در جمع مدیران افزود: موضوع اقتصاد دانش‌بنیان یکی از خواسته‌های اصلی است و تاثیر آن در حوزه اقتصاد باید نقش بیشتری داشته باشد، امید است طبق برنامه‌ریزی‌ها، سال آینده شاهد افزایش صادرات محصولات دانش‌بنیان از این استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی برای عبور از چالش‌های موجود در استان باید شرایط بهتری را در نظر گیرد، اظهار کرد: این سازمان برای سال آتی باید از عهده داری وظیفه تقسیم اعتبار که به صورت سنتی انجام می‌ شود، فراتر گام برداشته و با جایگاه بالاتری در فعالیت‌های حوزه2های عمرانی و زیرساختی استان ورود کند.

استاندار ادامه داد: در سال آینده باید جهشی در مدیریت، هدف‌گذاری و تامین منابع مالی شکل گیرد، نباید در سطح وابستگی به منابع دولت باقی بمانیم، لذا با رویکرد مولدسازی باید در فرایند انجام وظایف و از جمله تامین منابع مالی تلاش بیشتری صورت گیرد.

نظری با اشاره به اینکه رفتار و برنامه‌ریزی بر اساس برنامه‌های گذشته منجر به نتایج جدیدی نخواهد شد، گفت: لازم است تا انواع فرآیندهای موجود متحول شود و بر همین اساس، رویکرد برنامه ریزی باید از سطح نیازهای استان به بالا شکل گیرد، نه اینکه بر اساس بودجه به سراغ اجرای برنامه برویم.

استاندار خراسان رضوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار خود با سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان و نشست برگزار شده در گمرک دوغارون طی هفته گذشته، افزود: بر اساس دیدارهای هیات‌های اقتصادی ۲ طرف، موضوع شبانه روزی شدن گمرک دوغارون و اعلام آمادگی آن از سوی ایران مطرح شد، مسوولان کشور افغانستان اکنون در حال بررسی آن هستند که می‌‌تواند در رشد اقتصادی هر ۲ کشور تاثیر بسیار داشته باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صداوسیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا