روح الله دهقانی فیروزآبادی: معیار ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان تغییر می‌کند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در رابطه با معیار سنجش شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در آیین‌نامه جدیدی که در حال تدوین است، ما شرکت را به واسطه داشتن محصول یا کالا نمی‌سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، در پاسخ به سوالی درباره میزان تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیانی که در حیطه فعالیت خود خدمات ارائه می‌دهند و ممکن است محصولی نداشته باشند، اظهار کرد: در سال آینده سازوکارهای مربوط به ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان تغییر و ارتقاء پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک کارگروه خبره در معاونت علمی و فناوری با مشورت مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان‌هایی که در کشور وجود دارند، روی این مسئله کار می‌کنند.

دهقانی فیروزآبادی افزود: یک آیین‌نامه ارتقاء یافته و مدون برای ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان در حال تدوین است که ان‌شاء‌الله زمانی که به تصویب شورای راهبری فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان برسد، اجرایی می‌شود.

معاون علمی، فناوری، اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در رابطه با معیار سنجش شرکت‌های دانش بنیان یادآور شد: در این آیین‌نامه، ما شرکت را به واسطه داشتن محصول یا کالا نمی‌سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می‌شود. این شرکت است که دانش بنیان می‌شود؛ چه خدمت ارائه کند، چه محصول، و پس از آن، تسهیلاتی که قرار است به یک شرکت دانش بنیان ارائه شود نیز متناسب با فعالیت و گردش مالی آن شرکت خواهد بود. به عبارتی، یک شرکت به اندازه گردش مالی‌اش حمایت می‌گیرد، حالا چه خدمت ارائه دهد و چه محصول. امیدواریم با بهینه‌سازی ساز و کارها این مسئله حل شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا