وام ۲ میلیارد تومانی قرض‌الحسنه به ایثارگران اشتغال‌آفرین ارائه می‌شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به کارفرمایان ۲ میلیارد تومان و به کسب‌وکارهای خویش‌فرما تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان، با سود ۴ درصد، تسهیلات ارائه می‌دهد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از صندوق‌های تابع بنیاد شهید یکی از غرفه‌داران رویداد نمایشگاهی مسئله محور سازمان اقتصادی کوثر است و در این نمایشگاه به توضیح فعالیت‌های خود در راستای توانمند‌سازی اقتصادی جامعه ایثارگر می‌پردازد.

ارائه تسهیلات اشتغال به ایثارگران

 این صندوق در قالب تسهیلات اشتغال به جامعه هدفِ بنیاد شهید، یعنی ایثارگران، خدمات ارائه می‌دهد. ایثارگران می‌توانند تسهیلات اشتغال و کسب و کار خود را به عنوان کسب و کار «کارفرمایی» یا «خویش‌فرمایی» دریافت کنند که برای ایجاد اشتغال در کشور ارائه می‌شود.

کارفرمایان باید از پرسنل ایثارگر استفاده کنند

ایثارگران هم می‌توانند در قالب خویش‌فرمایی (کسب‌وکار انفرادی) تسهیلات دریافت کنند و هم در قالب کارفرمایی (مدیریت کسب‌وکار گروهی) از این تسهیلات استفاده نمایند. در بخش کارفرمایی، وام‌گیرنده باید برای تکمیل پرسنل خود از افراد جامعه هدف صندوق ایثارگران، که مشمول این طرح می‌شوند، استفاده نماید و به ازای هر یک نفر تعهد اشتغال بدهد. تعداد پرسنل کارفرما در هر تعداد که ‌می‌خواهد انجام دهد  قابل پذیرش است.

تسهیلات با سود ۴ درصد به ایثارگران ارائه می‌شود

تسهیلات کارفرمایی مبلغ ۲ میلیارد تومان است که با سود ۴ درصد و اقساط پازپرداخت ۵ ساله به شخص اعطا می‌شود. کسب‌وکارهای خرد و کوچک، یا به اصطلاح خویش فرما، نیز می‌توانند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد و اقساط ۷ ساله تسهیلات دریافت کنند.

این تسهیلات با همراهی سه بانک دی، توسعه تعاون و کشاورزی به جامعه هدف پرداخت می‌شود. در صورت تقاضای تسهیلات شخص باید طرح اقتصادی خود را به بانک مربوطه ارائه دهد و در صورت قابل توجیه بودن طرح، مورد پذیرش بانک قرار می‌گیرد.

افراد با ثبت‌نام در سامانه «جامع اشتغال» می‌توانند از خدمات این سازمان بهره‌مند شوند تا از ظرفیت اشتغال جامعه ایثارگران در اقتصاد جامعه استفاده شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا