صدور هشت مجوز کاریابی غیردولتی در قم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: امسال هشت مجوز مرکز کاریابی غیر دولتی که نقش موثری در افزایش آمار اشتغال دارد در استان صادر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وحید وزیری راد گفت: در حالی که سال گذشته تنها مجوز یک مرکز کاریابی غیردولتی در استان قم صادر شده‌است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم عنوان کرد: در همین راستا اقدام‌های گسترده‌ای برای کاهش نرخ بیکاری نیز صورت گرفت که باعث شد نرخ بیکاری استان از ۹.۶ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۶.۹ درصد در سال‌جاری برسد و این روند برای بهبود وضعیت اشتغال قم همچنان ادامه دارد.

وزیری راد افزود: در زمینه صدور مجوز مشاغل خانگی به صورت مستقل و پشتیبان نیز کار‌های خوبی در استان با روی کار آمدن دولت سیزدهم انجام شد، به عنوان نمونه امسال ۲ هزار و ۶۲۶ مجوز مشاغل خانگی در قم صادر شد که حدود ۲ برابر بیشتر از سال ۱۴۰۰ است، همچنین در سال ۱۴۰۱ بیش‌از پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان پرداخت شد در حالی که این میزان در سال ۱۴۰۰، ۲۲۷ میلیارد ریال بود.

او ادامه داد: برای موفقیت فعالیت‌های صورت گرفته در قالب مشاغل خانگی، برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات تولید شده در این بخش به صورت مستمر در دستور کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است تا فعالان این عرصه بتوانند با فروش تولیدات خود، درآمد و سود مناسبی به دست آورند و کسب و کارشان حفظ شود.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: حفظ و بهبود وضعیت اشتغال در قم مهمترین دغدغه مسئولان استان است و در این رابطه تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌های موجود برای کمک به کارآفرینان استفاده کنیم؛ اشتغال از جمله مباحث راهبردی جلسه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم است که در آن تصمیم‌های لازم برای کمک به فعالان اقتصادی در راستای حفظ فرصت‌های شغلی که ایجاد کرده‌اند، گرفته می‌شود.

وزیری راد بیان کرد: تا جایی که برایمان امکان داشته باشد اجازه تعطیل شدن واحد‌های تولیدی و دیگر کسب‌وکار‌ها را در بخش‌های مختلف اقتصادی نمی‌دهیم و تلاش می‌کنیم با اقدام‌هایی همچون پرداخت تسهیلات و تامین سرمایه‌مورد نیاز فعالان اقتصادی، نرخ بیکاری در استان قم همواره کاهشی باشد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم تصریح کرد: امروز فرصت‌های شغلی بسیاری خوبی در بخش فعالیت‌های تولیدی قم ایجاد شده‌است به نحوی که حتی برخی از فعالان اقتصادی دغدغه تامین نیروی کار برای واحد تولیدی خود را دارند و این موضوع نشان می‌دهد موضوع تولید و اشتغال در استان روند رو به رشدی را طی می‌کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا