ضرورت ایجاد بازار کار برای شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس نخستین جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی با بیان اینکه ضرورت دارد به دانشمندان اعتبار دهیم، گفت: حاکمیت می‌تواند با ایجاد بازار کار برای شرکت‌های دانش‌بنیان، جوانان را سمت بازار کار و توسعه فناوری، همچنین رفع مشکلات سوق دهد. 

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «سیدمحمودرضا سجادی» اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که امسال رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید دارند حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است. معمولا بحث دانش‌بنیان به غلط تفسیر و آن را تحت عنوان تسهیلات می‌نامند اما مهم ترین رکن دانش‌بنیان تامین بازار کار برای افراد است.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره این است مدیران دولتی که می توانند به خرید خارج دامن بزنند، شجاعت کنند و مسئولیت قبول کنند تا از فراوده‌های داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند تا توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تثبیت شود.

سجادی ادامه داد: رویکرد ما این است که خوبان مدیران اقتصادی و صنعتی را به مسئولان بشناسانیم تا برای مسئولیت دادن به افراد از این خوبان استفاده کنند.

وی اظهار کرد: ما باید نتایج موفق را زیاد کنیم اگر مردم حس کنند با رفتن به سمت کارهای دانش‌بنیان موفقیت بیشتر و امکانات مادی بیشتر می شود، به این سمت روی می‌آورند.

سجادی گفت: ضرورت دارد به عرصه دانشمندان اعتبار دهیم. حکومت باید با ایجاد بازار کار برای شرکت‌های دانش‌بنیان، جوانان را سمت بازار کار و توسعه فناوری همچنین رفع مشکلات سوق دهد.

“رضا کاظم پور” دبیر اجرایی جشنواره نیز ضمن توضیحاتی پیرامون این جشنواره اظهار کرد: ایده اولیه جشنواره از مهر ۹۹ در انجمن خیرین توسعه علم و فناوری آغاز شد در این ایده به دنبال مدیران اثرگذار و موفق در حوزه مردمی کردن اقتصاد بودیم تا گامی را با رفع موانع در مردمی کردن اقتصاد برداریم و مردمی کردن اقتصاد را ایجاد کنیم.

وی افزود: براساس این ایده پژوهش هایی صورت گرفت تا بتوان مفاهیم جشنواره را درست و اصولی جلو ببریم که بعد از فاز مطالعاتی، وارد نشست‌های مشورتی با اندیشگاه ها و کارآفرینان فعالان صنعتی شدیم تا تعریف اقتصاد مردمی و دانش‌بنیان را داشته باشیم.

کاظم پور بیان کرد: در این راستا شاخص‌های مدیران اقتصاد مردمی را تعیین کردیم و وارد فاز اجرایی شدیم تا پدیده‌های موفق اجرایی و ملی موثر را شناسایی کنیم. پدیده‌ها را در دو بخش ریل گذاری و خط مش گذاری؛ اجرا دسته بندی کردیم و براساس آن توانستیم جلسه کمیته علمی را تشکیل و متتخبان را شناسایی کنیم و در دی ماه برگزیدگان را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: در زمینه حمایت از برگزیدگان تلاش داریم افراد و مدیران موفق را شناسایی و معرفی کنیم تا بتوانیم این آگاهی را به مطالبه تبدیل کنیم. در این راستا باشگاه مدافعان اقتصاد مردمی را از امروز افتتاح می کنیم تا خبرگان عمومی دغدغه مند را به عنوان سفیران موثر شناسایی کنیم.

برپایه این گزارش، اسامی برگزیدگان این جشنواره در حوزه های مختلف به شرح زیر است:
بخش مدیران اجرایی:
سعید پاک سرشت، حوزه توسعه دانش فنی و ساخت توربین ملی IGT 25
سیدحمیدرضا صفوی، حوزه مخازن کرایوژنیک
بخش مدیران سیاست گذار:
سیدحمزه حسنی، حوزه کارگروه تولید بار اول
مهدی داداشی زین الدین، حوزه اصلاح حسابرسی تامین اجتماعی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا