آخرین وضعیت دانش‌بنیان شدن واحدهای صنعتی

معاون وزیر صمت گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذر ماه ۲۲۹ شرکت شناسایی و در نهایت به دانش‌بنیان شدن ۹۷ شرکت کمک شد؛ بنابراین تا پایان آذر ماه ۶۵ درصد برنامه تدوین شده محقق شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر،«علی رسولیان»، در مورد آخرین وضعیت دانش‌بنیان شدن واحدهای صنعتی، اظهار کرد: سال گذشته ۳۴۸ شرکت مستعد دانش بنیان شدن شناسایی و در این راستا به به دانش‌بنیان شدن ۱۳۳ شرکت کمک شد.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم نیز ۴۵۸ شرکت مستعد دانش بنیان شدن شناسایی و به دانش‌بنیان شدن ۱۳۲ شرکت کمک شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر بود در سال جاری ۳۴۸ شرکت مستعد دانش‌بنیان شدن شناسایی و به دانش بنیان شدن ۱۵۰ شرکت کمک شود که در این راستا از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذر ماه ۲۲۹ شرکت شناسایی و در نهایت به دانش‌بنیان شدن ۹۷ شرکت کمک شد؛ بنابراین تا پایان آذر ماه ۶۵ درصد برنامه تدوین شده محقق شده است.

معاون وزیر صمت به شناسایی نیازهای فناورانه شرکت‌های صنعتی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۳۲ نیاز فناورانه شناسایی و در نهایت ۱۲۴ نیاز رفع شد.

وی افزود: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم نیز ۵۳۳ نیاز فناورانه شناسایی و ۱۴۱ نیاز رفع شده است

رسولیان با بیان اینکه برنامه سال جاری شناسایی ۴۱۰ نیاز و رفع ۱۳۱ نیاز بود، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۲۰۸ نیاز فناورانه را شناسایی کردیم که در نهایت ۳۹ نیاز فناورانه رفع شد؛ یعنی ۳۰ درصد از برنامه تدوین شده، محقق شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا