دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها؛ محصولات «دانش‌بنیان‌ها» را خریداری کنید

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: تأکید آقای رئیس‌جمهور بر این است که دستگاه‌های داخلی خریدار محصولات دانش‌بنیان‌ها باشند و حتی زمینه صادرات آن‌ها نیز فراهم شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، «سید محمد حسینی»، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در مورد اینکه در سال دانش‌بنیان، دولت چه تعداد لایحه در حمایت از دانش‌بنیان‌ها ارائه کرده است؟ گفت: مهم‌ترین بحث قانونی درباره شرکت‌های دانش‌بنیان، قانون «حمایت از جهش تولید دانش‌بنیان» بود که این قانون زمینه را برای حمایت‌های گسترده از این شرکت‌ها، هموار کرد.

وی افزود: ازجمله این حمایت‌ها، ارائه تسهیلاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان بود تا نیاز‌های آن‌ها تأمین شود. شرکت‌های دانش‌بنیان ایده‌های بسیار خوبی دارند، زمانی که این ایده‌ها به محصول تبدیل شود و به تولید انبوه برسد، ثمربخش خواهد بود، زیرا اگر تولید این محصولات اندک باشد فایده و اثری ندارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: تأکید آقای رئیس‌جمهور بر این است که دستگاه‌های داخلی خریدار این محصولات باشند و حتی زمینه صادرات آن‌ها نیز فراهم شود. امسال عنایت ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان شده است که ان‌شاءالله این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

حسینی خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها در جذب نیرو‌های تحصیل‌کرده و نخبه و حتی در جذب ایرانی‌هایی که خارج از کشور هستند می‌توانند مؤثر باشند.

وی تأکید کرد: یکی از نقاط قوت ما وجود این شرکت‌ها است چراکه هم نیاز‌های کشور را برطرف می‌کنند و هم منشأ درآمد بیشتر برای کشور هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا