راه‌اندازی مرکز تخصصی آموزش کارآفرینی و مهارت کسب کار در لرستان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به انسجام بخشی به کسب و کارهای مهارتی، گفت: مرکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار در استان راه‌اندازی شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایلنا، «حشمت اله معتمدی» با بیان اینکه بخش مهمی از کارآفرینان و دانش آموختگان از بیکاران جامعه و این استان را تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: با توجه به تغییرات سریع در فناوری‌های روز دنیا و  رشد جهش علم، ایجاد مراکز تخصصی کارآفرینی و مهارت کسب و کار برای جوانان جویای کار با توجه به شرایط موجود در استان لازم و ضروری است.

 مدیر کل فنی و حرفه‌ای لرستان به ظرفیت آموزشی و توانمندسازی افراد در این مرکز اشاره کرد و گفت: تمامی فرایندهای آموزشی کارآفرینی از شکل گیری ایده و خلاقیت تا مرحله ورود به بازار در این مرکز ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام این آموزش های تخصصی برای متقاضیان به‌صورت رایگان خواهد بود خاطر نشان کرد: ارائه خدمات آموزش کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار با هدف توسعه و اجرای آموزش کارآفرینی مهارت بنیان، پرورش کارآفرینان مولد، مشاوره، بازاریابی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و توسعه مشاغل نو این مرکز ایجاد و راه‌اندازی شده است.

معتمدی در ادامه با بیان اینکه آموزش‌ها و همکاری لازم به مراکز مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی نیز در این زمینه انجام خواهد شد افزود: صاحبان کسب و کار و کارآفرینان بالقوه و افراد دارای ایده استارتاپی، مدیران دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و عموم علاقه مندانی کسب و کارهای نوپا و سنتی و متقاضیان تسهیلات اشتغالزا و مستمری بگیران بیمه بیکاری نیز می توانند در این مراکز تخصصی از آموزشی تخصصی بهرمند شوند.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای لرستان یادآور شد: برخی سرمایه گذاری،  واحدهای اقتصادی و متقاضیان تسهیلات اشتغالزا که برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی می‌شوند توانمندی لازم جهت استفاده درست و بهینه را در هزینه این تسهیلات برای توسعه و نوآوری و ایجاد اشتغال ندارند، در این مراکز تخصصی با آموزش‌های لازم و توانمند سازی و  رصد این تسهیلات زمینه هدایت درست هزینه این وام‌ها را در جهت ایجاد شغل و توسعه را فراهم کنیم. 

وی افزود: این مرکز در دهه فجر امسال با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افتتاح خواهد شد.   

مدیر کل فنی و حرفه‌ای لرستان بیان داشت: همچنین در راستای آشنایی دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی سوم تا ششم ایتدایی با حرفه‌های آموزشی و مهارتی با همکاری مدارس سطح استان پنجشنبه‌های مهارتی برای آموزش آشنایی به مهارت آموزی به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

وی به آموزش 200 حرفه مهارتی در مرکز شماره یک این اداره کل اشاره کرد و گفت: بیش از 140 مرکز آموزشی ثابت دولتی و 300 مرکز غیر دولتی دوره‌های آموزشی و مهارتی کسب و کار را به علاقه مندان ارائه می‌کنند و سالانه بیش از 30 هزار نفر در این راستا در استان آموزش می‌بینند.

معتمدی در پایان اظهار داشت: امسال تعهد آموزشی در سطح استان 45 هزار نفر بوده که تاکنون حدود 43 هزار نفر آموزش‌های مهارتی را کسب کرده و مابقی تعهد را تا پایان امسال محقق خواهیم کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایلنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا