احسان خاندوزی: تسهیل و ساده سازی فرآیند تولید از اهداف مهم دولت سیزدهم است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

وزیر اقتصاد گفت: تسهیل و ساده سازی فرآیند تولید برای همه کارآفرینان و جوانانی که بدنبال شغل هستند از جمله اهداف مهم دولت سیزدهم است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از راه دانا، «سید احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه سفر خودبه سیستان و بلوچستان با حضور در شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی بیان کرد: گره گشایی و تسهیل فعالیت اقتصادی برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان به شکل ویژه تری نسبت به سایر مناطق وجود دارد.

 
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت سیستان و بلوچستان و برخی عقب ماندگی‌ها در حوزه مسائل مالیاتی بویژه تعهد بدهی ارزی که برای تعاونی‌های مرزی و مرزنشینان این استان مشکل ایجاد کرده بود در حوزه استرداد مالیاتی و مواردی از این دست هفته آینده پیگیری لازم انجام خواهد شد.


 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هفته آینده با کمک بانک مرکزی و سازمان صمت، سه، چهار خبر خوب برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.
 
خاندوزی در بخش درگاه ملی مجوزهای کسب و کار اظهار کرد: تقریبا بیشتر وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و برخی دستگاه‌های بیرون دولتی به صورت نیمه به این درگاه متصل شده‌اند.
 
وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌هایی هستند که با وجود متصل شدن به درگاه مجوزها شرایط و مدارک صدور مجوز خود را به صورت کامل بارگذاری نکردند و اگر بارگذاری شده فعالان اقتصادی را به سمت محل‌های کاغذی هدایت می‌کنند.
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: صدور مجازات برای بالاترین مقام دستگاه، از جمله برنامه‌هایی است که برای دستگاه‌هایی که هیچ مجوزی صادر نکردند گرفته می‌شود.
 
گفتنی است؛ مباحث مالیاتی، بیمه، گمرک، تکالیف قانونی و برخی موانع برای فعالان اقتصادی از جمله موضوعات مهم مطرح شده در این نشست بود.

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
راه دانا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا