غلامحسین حسینی نیا: ۱۲۳۴ استاندارد آموزش مهارتی دانش‌بنیان در فنی و حرفه‌ای کشور تدوین شده است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین یک‌هزار و ۲۳۴ استاندارد آموزش مهارتی دانش‌بنیان باتکیه‌بر دانش «فناوری اطلاعات» خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «غلامحسین حسینی نیا» اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امسال را به «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند؛ ازاین‌رو با تأکید بر منویات رهبری، استاندارد آموزش‌های مهارتی دانش‌بنیان در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

وی ادامه‌داد: این استانداردها در حوزه آموزش‌های مهارتی دانش‌بنیان تهیه شده است تا مورد استفاده قرار گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره‌برداری از مرکز پژوهش و توسعه مهارت ایران در اشتهارد (پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران)، گفت: این مرکز در راستای ارائه آموزش‌ها و مهارت‌ها در مشاغل دانش‌بنیان و نوظهور افتتاح شد.

وی افزود: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، آموزش‌های مهارتی را در قالب طرح‌های «کهاد» و «نخلستان» می‌آموزند تا از این تجارت در بازار کار بهره ببرند.

حسینی نیا به ویژگی‌های طرح‌های کهاد و نخلستان اشاره کرد و گفت: در طرح کهاد برگزاری دوره‌های آموزشی تلفیقی یا هیبریدی مهارتی هم‌زمان با آموزش‌های کلاسیک برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود که شامل ۵۴۰ ساعت آموزش معادل ۱۸ واحد درسی است.

وی عنوان‌کرد: طرح نخلستان برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب دوره‌های ۶ماهه و یک دوره سه‌ماهه کارورزی در مراکز پارک علم و فناوری و توسعه مهارت پیش‌بینی‌شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا