معرفی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به عنوان برترین پارک دانشگاهی کشور

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

پارک علم و فناوری و مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان برترین پارک دانشگاهی و مرکز کارآفرینی و نوآوری وابسته به موسسات آموزش عالی در کشور معرفی شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری دانشجو، در آیین نکوداشت سالروز تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و با حضور معاون علمی، فناوری ریاست جمهوری، وزیر علوم و معاونان پژوهشی و فناوری، پارک‌های علم و فناوری موفق از نظر شاخص‌های مختلف معرفی شدند و از این منتخبان تقدیر به‌عمل آمد.

در این مراسم که امروز یکشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۱ در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در مجموع شاخص‌ها به عنوان پارک‌های برتر معرفی شدند.

همچنین مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان برترین مرکز کارآفرینی و نوآوری وابسته به موسسات آموزش عالی معرفی و تقدیر شد.

گفتنی است، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد. با شکل‌گیری پارک، فعالیت‌های مرتبط با کارآفرینی و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی شریف که به تدریج از سال ۱۳۷۹ توسعه یافته بودند، به صورت یکپارچه زیر نظر پارک قرار گرفت. این مجموعه به عنوان یک پارک دانشگاهی به منظور ایجاد یک تعامل برد – برد میان بدنۀ علمی دانشگاه و دیگر نهادها، تلاش دارد تا به یک الگوی ملی در زمینه توسعه پایدار و ارزش‌آفرینی در سطح جامعه تبدیل شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا