صولت مرتضوی: تسهیلات مشاغل خانگی در بودجه ۱۴۰۲ افزایش یابد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه داریم تا در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ منابع مشاغل خانگی را افزایش دهیم و مشکلات افرادی که دنبال ایجاد مشاغل خانگی هستند، را کمتر کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «سید صولت مرتضوی» روز دوشنبه در حاشیه چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت تامین تسهیلات را انجام می‌دهد برای امسال پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در نظر گرفته شده بود که از این رقم سه هزار میلیارد تامین شده است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا این تسهیلات افزایش یافته و به رقم پنج هزار میلیارد تومان برسد و بانک‌های عامل به تعهدات خود عمل کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سهم ۲۰ درصدی مشاغل خانگی از سهم کل اشتغال کشور هدف‌گذاری شده است گفت: گزارش‌هایی که داریم حدود ۳ تا ۴ درصد از مشاغل کل کشور به مشاغل خانگی اختصاص دارد برنامه‌ریزی می‌کنیم تا به سقف مورد نظر برسیم.

وی ادامه داد: در حوزه ایجاد مشاغل خانگی و تسهیل در صدور مجوزها از دستگاه‌ها تقاضای همکاری کرده‌ایم.

مرتضوی با بیان اینکه دولت سامانه واحد صدور مجوزها را راه‌اندازی کرده است گفت: بر اساس این سامانه به صورت واحد و با همکاری همه دستگاه‌ها مجوزها به صورت برخط و در کمترین زمان صادر می‌شود که این امر سبب رونق مشاغل خانگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۷۰ هزار مجوز مشاغل خانگی در سامانه ثبت شده است که امیدواریم این مجوزها منجر به ایجاد اشتغال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مصوبه‌های چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: عمده‌ترین مصوبه‌های امروز کوتاه کردن زمان صدور مجوزها، اعلام رشته‌های جدید، تاکید بر تسهیلات، کوتاه کردن فرایند پرداخت اعتبارات، برداشتن موانع و سایر موارد بود.

وی تاکید کرد: دولت تمام همت خود را به کار گرفته است تا با عدالت محوری حقوق و مزایای آحاد جامعه را با توجه به منابع بهبود بخشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا