روح الله دهقانی فیروزآبادی: مفاهیم جدید حوزه دانش‌بنیان‌ها و زیست بوم فناوری و نوآوری بازآفرینی خواهدشد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور گفت: در دوره جدید این معاونت باید به دنبال تعریف و اصلاح مفاهیم حوزه دانش‌بنیان‌ها و زیست بوم فناوری و نوآوری باشیم. در آینده بسیاری از مفاهیم جدید زاده و برخی مفاهیم ناکارآمد حذف می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «روح الله دهقانی فیروزآبادی» در نخستین جلسه خود با صندوق نوآوری و شکوفایی به ضرورت شکل گیری نسل چهارم معاونت اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از اولویت های ما در این معاونت، همراهی و همگامی با صندوق نوآوری و شکوفایی است. به دنبال این هستیم که دیگر جدایی بین این دو نهاد نباشد و به شکل یکپارچه کنار هم فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در این دوره معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان به عنوان سیاست گذار و صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان توسعه دهنده زیست بوم و ابزار مالی عمل می کنند. ‌

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی یک مجموعه پویا است که به شکل درست و مطمئن در زیست بوم فناوری و نوآوری نقش آفرینی می کند و باید حمایت های مادی و معنوی از این نهاد افزایش یابد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۱ سال اخیر ۳۰ هزار میلیارد تومان خدمات مختلف و تسهیلات به شرکت های متقاضی عرضه کرده و با هدف کمک به تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و کاربردی کردن دانش فنی و تکمیل زنجیره ارزش ایده تا بازار ایجاد شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا