محسن کوشش‌تبار: سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان مورد توجه قرار گیرد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اقتصاد دانش‌بنیان،گفت: باید متناسب با ظرفیت‌های استانی، سرمایه گذاری در حوزه دانش‌بنیان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «محسن کوشش‌تبار» شنبه شب در بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، اظهار داشت: در این عرصه استان خراسان جنوبی توانمندی بالایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت و وزارت کشور بر تقویت و جلب هر چه بیشتر سرمایه گذاران در استان‌ها است، بیان کرد: بهبود وضعیت اقتصادی استان‌ها نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری‌ها است که باید مدنظر قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور عنوان کرد: تاکید ریاست محترم جمهوری بر این است که مشکلات اقتصادی استان‌ها به صورت کارشناسی و دقیق احصا و با اقدامات جهادی حل و فصل شود.

کوشش‌تبار با اشاره به اینکه در حوزه صادرات و تجارت مرزی خراسان جنوبی پیش‌رو است، بیان کرد: در استان برای حضور بخش خصوصی مجموعه استانداری و سایر دستگاه‌های متولی زمینه‌های بسیار بهتری را نسبت به گذشته فراهم کرده است.

وی بیان کرد: به بخش خصوصی توصیه می‌شود که به تجارت مرزی در خراسان جنوبی ورود پیدا کنند.

کوشش‌تبار با اشاره به اینکه در حوزه صنعت واحدهای اقتصادی بزرگی در منطقه شکل گرفته است که ارزآوری کشور حضوری فعال دارند، عنوان کرد: قطع حلقه‌های وابستگی زنجیره‌های ارزش از جمله رویکرد دولت بوده که در خراسان جنوبی این موضوع توسط شرکت‌های دانش بنیان و متخصصین به خوبی دنبال شده است.

وی ادامه داد: اینکه ما در زمینه صنایع وابستگی به خارج از کشور نداشته باشیم بسیار حائز اهمیت است، نظام برنامه‌ریزی و پاسخگویی به مردم در مرکز خدمات اقتصادی استان به خوبی پیگیری می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا