تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات تملک دارایی به حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

استاندار همدان گفت: ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان به حمایت از مجموعه‌های فعال در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان اختصاص یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس،«علیرضا قاسمی‌فرزاد» پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش‌‌بنیان استان اظهار کرد: پیش‌نیاز اقتصاد دانش‌بنیان و فناوری اطلاعات، ایجاد زیرساخت‌های فیزیکی، ابنیه و شبکه‌های لازم در سطح استان است.

وی گفت: فرمانداران، بنیادها و بنیان‌های لازم در شهرستان‌ها را ایجاد کنند تا فعالان سطح استان به طور یکنواخت از نگاه عدالت‌محوری دولت سیزدهم برخوردار شوند.

استاندار همدان افزود: تقویت و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش و ارتقای بهره‌وری، کارایی و کارآمدی در محصولات، ارتقای تولید و کاهش هزینه‌ها و اقتصادی شدن قیمت تمام‌شده را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان از تاکیدات مقام معظم رهبری، سیاست‌های رئیس جمهور و مجموعه مدیریتی استان بوده است گفت: تلاش فرمانداران همدان، ملایر، فامنین و بهار در راستای ایجاد «خانه‌های خلاق» به عنوان پایه و مبنای اقتصاد دانش‌بنیان، قابل تقدیر است.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه تعامل و ارتباط بین دانشگاه‌ها با مجموعه تولیدی‌های استان بیش از پیش، نزدیک‌تر و سازنده باشد تأکید کرد: مصوبات ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان نباید در قالب نظر و جلسات باقی بماند، بلکه باید ضمن توجه ویژه به آن، زمینه اجرایی و عملیاتی شدن آن‌ها در سطح استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای استان در جهت هم‌افزایی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استفاده می‌کنیم اظهار کرد: طبق قانون، ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای به صندوق حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان اختصاص یافته است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در سطح استان شرکت‌های فعال در حوزه نرم‌افزار وجود دارند که محصولات خود را به کشورهای توسعه یافته صادر می‌کنند افزود: طبق برنامه‌ها، طرح‌ها و اقداماتی که در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال در دستور‌ کار قرار گرفته، آینده‌ بسیار روشنی در پیش‌ رو قرار دارد.

وی گفت: ضمن تاکیدات مقام معظم رهبری در دانش‌بنیان کردن تولید، هزینه‌های روش‌های سنتی در حوزه‌های مختلف تولید سنگین و غیرقابل توجیه است، بنابراین باید از روش‌های دانش‌بنیان در راستای کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت و بهره‌وری استفاده کرد.

قاسمی‌فرزاد اظهار کرد: با حمایت‌های دولت مردمی و انقلابی سیزدهم از مجموعه‌های فعال در اقتصاد دانش‌بنیان و عزم و اراده بخش خصوصی، اهداف مورد نظر در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان تحقق‌پذیر است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا