اعزام دانش‌بنیان‌های ایرانی حوزه ساختمان به کنیا

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

یک هیات تجاری در حوزه ساختمان با هدف بررسی میدانی از بازار ساختمان به کنیا اعزام می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف بررسی میدانی بازار ساختمانی کنیا، بازدید از شو روم‌های ساختمانی نایروبی، بازدید از شو روم ساختمانی ایرانی در نایروبی و بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT)؛ هیاتی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه ساختمان را به کشور کنیا اعزام می‌کند.

مجموعه‌های دانش‌بنیان در این رویداد از مزایایی چون نشست با سفیر ایران در کنیا، دیدار با بازرگانان عضو اتاق بازرگانی کنیا (KNCCI)، حضور در جلسات تجاری رو در رو با فعالان حوزه ساختمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با قوانین حقوقی، مالیاتی و ‌تجاری کنیا و غیره برخوردار خواهند شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۲۰ آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ فرصت دارند برای حضور در این رویداد که خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) ۱۵ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌کند، ثبت نام کنند.          

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، ایران با ۴۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقا روابط سیاسی دارد. قاره‌ای با ظرفیت صادراتی بسیار گسترده که به دلیل نپرداختن به آن، عملا برای صادرکنندگان ایران بکر است. شرق آفریقا نزدیکترین منطقه در آفریقا به ایران است. به همین دلیل پس از کشورهای همسایه بازار مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌رود. در شرق آفریقا یک بلوک اقتصادی با ۶ کشور کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، تانزانیا و سودان شکل گرفته که ورود به این بازار دارای مزایایی برای کشورمان است.

به همین دلیل اعزام شرکت‌های دانش‌بنیان به این کشور می‌تواند زمینه ورود محصولات فناورانه ایرانی را به بازار پرسود این منطقه فراهم کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا