حمید وطن‌دوست: صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان از تسهیلات ۱۵ میلیارد تومانی برخوردار می‌شوند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: این صندوق تا سقف ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود ۸ تا ۱۵ درصد در اختیار صنایع و کارخانجات پیشرفته و دانش‌بنیان قرار می‌دهد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، «حمید وطن‌دوست» مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) کشور پیش از ظهر امروز از شش شرکت دانش‌بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین که در زمینه تولید پهپادهای تجاری، دستگاه‌های بسته‌بندی، سامانه‌های سنجش دما، کیت‌های آزمایشگاهی و طبی، گوشی هوشمند و تبلت و منبع تغذیه فعالیت می‌کنند، بازدید کرد.

مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در حاشیه این بازدیدها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این صندوق در قالب یک شرکت مادرتخصصی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند و کار آن حمایت از صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان است که این کار با اعطای تسهیلات بانکی و صدور ضمانت‌نامه بانکی برای پرداخت تسهیلات انجام می‌دهد.

وطن‌دوست اضافه کرد: این صندوق تا سقف 15 میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود 8 تا 15 درصد در اختیار صنایع و کارخانجات پیشرفته و دانش‌بنیان قرار می‌دهد که میزان پرداخت این تسهیلات و سود آن با توجه به وسعت کاری یک واحد صنعتی متفاوت خواهد بود.

وی ادامه داد: بیشتر منابع مالی این صندوق از سوی وزارت صمت تزریق می‌شود و با توجه به حمایت‌های مالی وزارت‌ صمت توانستیم دایره حمایت صندوق حمایت از صنایع پیشرفته را در استان‌‌های مختلف کشور توسعه دهیم.

وطن‌دوست با اشاره به پایش و رصد دقیق این صندوق برای اطمینان از مصرف درست تسهیلات حمایتی گفت: شیوه کاری ما پرداخت مرحله به مرحله تسهیلات و پایش صنایع در مورد هزینه‌کرد این تسهیلات است تا تسهیلات از تولید منحرف نشده و در روند درستی هزینه شود که منجر به رشد واحد صنعتی شود.

وی میزان انحراف از تولید تسهیلات صندوق صحا را بسیاراندک دانست و افزود: خوشبختانه به دلیل نظارت جدی و دقت در شناسایی صنایعی که نیاز به تسهیلات ما دارند، معمولاً انحراف خاصی در هزینه‌کرد تسهیلات مشاهده نمی‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا