اشتغالزایی برای ۴۱۳۳ نفر از طریق کاریابی‌های استان قزوین

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در یکسال گذشته از دولت سیزدهم، چهار هزار و ۱۳۳ نفر از طریق کاریابی‌های داخل استان به کارگماری شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمدمهدی رحیمی نیارکی روز جمعه افزود: ایجاد اشتغال و فرصت های جدید شغلی برای جوانان و افراد جویای کار در دستور کار قرار دارد و برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا سامانه جستجوی شغل بر بستر فضای مجازی راه اندازی شده که کاهش هزینه های جستجوی شغلی، بهبود عملکرد دفاتر کاریابی و افزایش رضایت مندی استفاده کنندگان از خدمات کاریابی را در پی داشته است.

رحیمی نیارکی افزود: در یکسال گذشته چهار هزار و ۱۱۲ نفر در استان در این سامانه برای جستجوی شغل مورد نظر اقدام کرده و همچنین ۳۶۹ کارفرما برای جذب نیروی کار در این سامانه ثبت نام نموده اند.

وی گفت: در این سامانه ۱۴ هزار و ۳۰۱ فرصت شغلی ثبت شده و طی یکسال گذشته، سه هزار و ۱۲۳ نفر از طریق جستجو در این سامانه به کارگماری شده اند.

 معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به جلوگیری از فعالیت اتباع خارجی غیرمجاز در استان، افزود: طی یکسال گذشته سه هزار و ۴۳۶ فقره بازرسی از کارگاه های دارای نیروی کار خارجی در استان انجام شده و هزار و ۸۲ شاغل خارجی غیرمجاز در استان شناسایی گردید.

وی با بیان اینکه به کارگیری اتباع غیرمجاز جرم است و با متخلفان برخورد می شود، افزود: با بازرسی های انجام شده ۲۷۰ کارفرمای متخلف در استان شناسایی و برای جایگزینی ۴۹۱ نیروی کار ایرانی با خارجی اقدام شد.

رحیمی نیارکی با اشاره به فعالیت اتباع خارجی مجاز در استان، گفت: در یکسال گذشته ۴۴ پروانه کار اتباع خارجی در استان صادر شده و ۴۱ فقره پروانه کار اتباع خارجی تمدید گردیده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا