به همت محققان ایرانی تهیه داشبوردهای مدیریتی با نرم‌افزارهای بومی در کشور امکان‌پذیر شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نرم افزار بومی برای تهیه داشبوردهای مدیریتی را معرفی کردند که به گفته آنها بر اساس داده‌هایی که در این داشبوردها وجود دارد، مدیران سازمان‌ها می‌توانند برای سازمان خود تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محسن معماریان، رییس هیات مدیره این شرکت‌ دانش بنیان، با بیان اینکه این شرکت در سال ۸۲ تاسیس شده است، گفت: این شرکت دارای یک محصول دانش بنیان به نام “فرابر” است. این محصول در حوزه تولید دیتا است و در رده نرم افزارهای Business Intelligence قرار می‌گیرد.

وی کاربرد این نوع نرم‌افزارها را در بسیاری از سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگ و همچنین بانک‌ها و مراکز درمانی دانست و اظهار کرد: امروزه تصمیم گیری‌ها باید بر اساس داده‌ها باشد و در این راستا نیاز است همه داده‌ها در سازمان‌ها جمع آوری شود تا در قالب داشبوردهای مدیریتی، به مدیران ارشد ارائه شود.

معماریان ادامه داد: مدیران بر اساس این داده‌ها قادرند بهترین تصمیم‌گیری‌ها را داشته باشند؛ چرا که این نرم‌افزار این امکان را فراهم می‌کند که داده‌ها از لایه‌های مختلف سازمان جمع آوری و یکپارچه شود و در قالب یکسری از داشبوردهای مدیریتی قرار گیرند.

وی تحلیل جامع داده‌ها را از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار نام برد و یادآور شد: اینها امکاناتی است که نرم افزارهای Business Intelligence ارائه می‌دهد و این نرم افزار بومی که از سوی ما به جامعه معرفی شده است نیز قادر به ارائه این امکانات به مدیران خواهد بود.

رییس هیات مدیره این شرکت‌ دانش بنیان، یکی از کاربردهای اخیر این نرم افزار را پیش بینی داده‌ها و تحلیل مدل‌های مختلفی پیش بینی دانست و یادآور شد: برای این منظور در این نرم افزار بومی از هوش مصنوعی استفاده شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این حوزه محصولات خارجی زیادی به بازار عرضه شده است، گفت: ما در رقابت با نرم افزارهای خارجی هستیم، در حالی که بسیاری از این نرم‌افزارها به مشتریان ایرانی فروخته نمی‌شوند. علاوه بر آن حفاظت از داده‌ها در این نرم افزارها، از اهمیت بالایی برخوردار است و استفاده از محصولات دانش‌بنیان داخلی برای ارتقای امنیت داده‌ها حائز اهمیت است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا