درباره هم‌افزایی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق گفت :آیین رونمایی و هم‌افزایی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری میزبان فعالان شرکت‌های خلاق و علاقمندان این حوزه شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در این رویداد، جهاد دانشگاهی را یک خانه خلاق و نوآوری خواند و گفت: جهاد دانشگاهی یک مرکز نوآوری بوده و بهتر است در اینجا به دنبال نوآوری باشید؛ نوآوری نعمت الهی است که خداوند در انسان به ودیعه گذاشته و تمام شدنی نیست. اگر انسان تاکنون دوام آورده است بهره‌گیری خوب از نوآوری و فناوری‌های نرم است. فناوری نرم یکی از مسائلی است که اگر با نوآوری ممزوج شود می‌تواند موتور محرکه باشد.

وی تاکید کرد: به عقیده من پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، می‌تواند تمام فعالیت‌های جهاددانشگاهی از جمله علوم اجتماعی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر را در بربگیرد.

رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق در ادامه عنوان کرد: امروز باید کمک کنیم شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیشتر شود تا به معرفی هرچه بیشتر و بهتر میراث فرهنگی و گردشگری ما بپردازند. تاریخ، پیشینه، فرهنگ و تمدن ما هرکدام یک دنیا کار است و نیازمند یک زیست بوم و زیست‌بوم که وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان حامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی هرکدام یک بخش از آن هستند و عمده کار به دست شرکت‌های خلاق و دانش بنیان است.

آیین «رونمایی و هم افزایی شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری» با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی؛ پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، امید رضایی فر مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم وفناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی و سید سعید هاشمی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و فعالان این حوزه، روز گذشته در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا