رضا رنجبر کریمی خبر از استقرار ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر رفسنجان داد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان گفت: در حال حاضر ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان مستقر و به فعالیت مشغول هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، رضا رنجبرکریمی ظهر شنبه در مراسم هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه ولی عصر رفسنجان با بیان اینکه پژوهش و تولید علم یکی از نیازهای کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: ما قطعاً می‌توانیم مرزهای دانش را جابه جا کنیم. در دهه‌های اول انقلاب و دوران جنگ، خیلی از ظرفیت‌ها صرف زیرساخت‌ها در دانشگاه‌ها شد و بیشتر یادگیری علم و آموزش صورت گرفت.

وی ادامه داد: در دهه ۸۰ از مرحله آموزش به مرحله تولید علم و پژوهش ورود پیدا کردیم که از دهه ۸۰ شروع شد و در دهه ۹۰ به اوج رسید و فن آوری وارد گفتمان دانشگاه‌ها شد و به مجموعه وزارت علوم ورود پیدا کرد. هم اکنون در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ هزار سند علمی در دنیا به نام جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است که جزو ۱۵ کشور تولیدکننده علم در دنیا هستیم و مقام اول علمی را در خاورمیانه داریم.

رنجبرکریمی با اشاره به وجود ۴ هزار شرکت دانش بنیان در کشور اظهار کرد: بیش از ۴۵ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در این شرکت‌ها کار می‌کنند که ۱۶ هزار واحد فن آور داریم.

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در ادامه با اشاره به معرفی سه عضو هیأت علمی این دانشگاه به عنوان دانشمندان پراستناد دنیا و جز یک درصد برترین‌ها در سال جاری، اظهار کرد: چند شرکت دانش‌بنیان دانشگاه ولی عصر رفسنجان هفته گذشته به عنوان شرکت‌های برتر استان معرفی شدند، همچنین مرکز رشد دانشگاه ولی عصر رفسنجان به عنوان مرکز رشد برتر استان انتخاب شد.

رنجبرکریمی بیان کرد: مدیران بعضی از این شرکت‌ها به عنوان مدیران برتر کشور شناخته شدند و این شرکت‌ها هم اکنون اشتغالزایی مناسبی ایجاد کرده اند و صدها نفر در این شرکت‌ها به کار گرفته شده اند و علم و صنعت رابطه تنگاتنگی برقرار کرده اند.

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان با اشاره به استقرار ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد این دانشگاه، عنوان کرد: در مجموع ۸۰ شرکت فن آور نیز در رفسنجان در دانشگاه علوم پزشکی، پژوهشکده پسته، دانشگاه ولی عصر و… مشغول به فعالیت هستند، که پژوهشگران و دانشگاهیان در زمان متوقف نشده اند و به فراخور زمان نیازها را شناسایی کرده اند.

رنجبرکریمی همچنین گفت: ۹ طرح تحقیقاتی دانش‌بنیان با همکاری بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه ولیعصر (عج) آغاز شده است و چناچه این اتحاد بین دانشگاه و مراکز صنعتی تقویت شود به حتم اتفاقات بسیار خوبی در زمینه پژوهش و تولید علم رخ خواهد داد.

به گزارش مهر، در این مراسم از مدیران موفق شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران برتر تجلیل شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا