سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

درباره پذیرش ۲۰۲ شرکت به عنوان فعال اقتصادی برگزیده گمرکی

رئیس گمرک ایران گفت: طی یک سال گذشته ۲۰۲ شرکت به عنوان فعال اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) پذیرش شده که از این تعداد ۶۴ شرکت مربوط به سال ۱۴۰۳ است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمد رضوانی‌فر با اعلام این مطلب گفت: ۹۷ درصد از شرکت‌های پذیرش‌شده در برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) در سال جاری، شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان هستند.

به گفته وی در حال حاضر مجموعا ۶۰۸ شرکت تولیدی، دانش‌بنیان و بازرگانی از حداکثر تسهیلات قانونی تعیین شده در گمرک در قالب برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی، استفاده می‌کنند.

رضوانی‌فر اظهار داشت: از مجموع ۶۰۸ شرکت‌های پذیرفته‌شده در برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی نیز بیش از ۸۰ درصد آن، شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان هستند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های پذیرفته‌شده در برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی بر اساس شاخص‌های تعیین شده در ۳ سطح رتبه‌بندی می‌شوند و حداکثر تسهیلات قانونی تعیین‌شده در گمرک را دریافت می‌کنند، افزود: ۵۰ درصد از شرکت‌های پذیرش‌شده برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی در رتبه یک، ۲۵ در رتبه دو و ۲۵ درصد دیگر در رتبه سه قرار دارند.

گمرک ایران به طور مستمر عملکرد شرکت‌های برگزیده را در چارچوب معیار‌های قانون‌مداری گمرکی کنترل و پایش می‌کند. در جهت تحقق اهداف حمایت از تولید با مشارکت مردم، اجرای برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) و ارائه هدفمند تسهیلات به این فعالان در دستور کار گمرک ایران قرار دارد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا