سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

انتخاب بانوی سوزن‌دوز به عنوان کارآفرین نمونه ملی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از انتخاب یکی از بانوان صنعتگر سوزن‌دوز این شهرستان به عنوان بانوی تاثیرگذار سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، رحمان ریگی روز پنجشنبه بیان کرد: بیش از یک‌هزار و ۵۲ نفر از بانوان اقدام به ثبت نام در سامانه کنگره ملی بانوان تاثیرگذار کردند که طبق داوری انجام شده هشت نفر برگزیده و تجلیل شدند.

وی افزود: در این میان نازبانو کلمکی از بانوان صنعتگر سوزن‌دوز ایرانشهر نیز که سابقه بیش از ۴۰ سال حضور در عرصه‌های مختلف صنایع‌دستی را داشته و موفق به کسب نشان ملی مرغوبیت تولید و کارآفرین نمونه ملی شده، جزو تجلیل شده ها بود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر ادامه داد: مدیریت کارگاه تولیدی محصولات صنایع‌دستی و کارآفرینی برای تعداد ۲۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار از جمله خدماتی به شمار می رود که این بانوی ایرانشهری ارائه کرده و در انتخاب او به عنوان بانوی تاثیرگذار استان نقش داشته است.

زن؛ عنصر اصلی رشدآفرینی در خانواده و جامعه

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان نیز زن را عنصر اصلی رشدآفرینی در خانواده و جامعه دانست و بر نقش زنان در اعتلای جامعه توحیدی و رسیدن به پیشرفت اسلامی، ایرانی تاکید کرد.

زهرا ابراهیمی با اشاره به نقش بانوان در انتخابات گفت: بانوان با القای افکار و اندیشه‌های صحیح خود می‌توانند منشاء تحول باشند و نقش آنها در شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری و نیز در تحولات کشور بسیار مهم و پررنگ است.

وی داشتن جامعه سالم را در گرو داشتن خانواده‌های سالم دانست و اظهار کرد: خانواده به عنوان پایه ای ترین نهاد اجتماعی نقش مهمی در تعیین خط مشی زندگی آحاد جامعه داشته و سلامت آن پیش نیاز جامعه سالم محسوب می شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: در دومین جشنواره زنان تاثیرگذار استان بیش از یک‌هزار و ۵۲ نفر از بانوان اقدام به ثبت نام در سامانه کنگره ملی بانوان تاثیرگذار کردند که حسب داوری های انجام شده هشت نفر برگزیده و تجلیل شدند همچنین از هفت فعال در حوزه تحکیم خانواده نیز توامان تجلیل شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا