سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

مجوزهای مواجه با تاخیر به صورت خودکار صادر خواهد شد

درگاه ملی مجوزهای کشورهای در اطلاعیه ای اعلام کرد: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار(تبصره ۳ ماده ۷مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوزها فعال شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از همشهری‌آنلاین، در اطلاعیه درگاه ملی مجوزها آمده است: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار(تبصره ۳ ماده ۷مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹ عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوزها فعال شد.

شایان ذکر است از سال گذشته تاکنون حدود ۲۷۰۰۰ درخواست مواجه با تاخیر از طریق درگاه ملی مجوزها صادر شده اند.

همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملا دارای اعتبار قانونی است و همه مجوزهای کاغذی به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.

دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می‌کند درخواست‌های تأخیرخورده را در اسرع وقت به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین تکلیف کنند و هشدار می‌دهد؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود.

خاطر نشان می سازد مراجع صدور مجوز می توانند در نظارت های پسینی اقدام مقتضی در خصوص ابطال، تعلیق یا لغو مجوز را دقیقا بر اساس ملاحظات و مقررات قید شده در کاربرگ‌های ابطال، تعلیق و لغو انجام و از طریق سرویس به درگاه ملی مجوزها بادلایل مستدل برای درج در بانک کسب وکار اعلام نمایند.

لازم به ذکر است؛ ۲۳۸ هزار و ۲۸۶ درخواست با تاخیر مواجه شده که این درخواست ها روی ۴۸۵ عنوان مجوز از ۱۰۲۹ عنوان مجوز تعیین شده بود. از این تعداد درخواستی که با تاخیر مواجه شده بود برای ۱۲۷ هزار و ۳۵۱ درخواست، مجوز صادر و ۱۱۰ هزار و ۸۶۵ درخواست در صف صدور قرار گرفته اند و بتدریج در بانک کسب و کار هم درج می شوند.

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا