سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

فرشاد مقیمی: هزینه نقل و انتقال در شهرک‌های صنعتی صفر شد

معاون وزیر صمت از معافیت هزینه نقل و انتقال در واحدهای صنعتی به دلیل ایجاد بهره‌وری بالا خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، فرشاد مقیمی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاون وزیر صمت گفت: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر انقلاب طبیعتاً ما باید ظرفیت لازم به منظور مشارکت مردم در بخش صنعتی کشور را مهیا کنیم، متأسفانه ما در برخی از شهرک‌های صنعتی با فقدان زیرساخت‌ها مواجه هستیم.

وی ادامه داد: یکی از زیر ساخت‌های ما در شهرک‌های صنعتی ایجاد کارگاه‌های صنعتی است سیاست ایجاد کارگاه‌های صنعتی در دستور کار است. اگر سرمایه‌گذاری بخواهد با تفکیک کارگاه‌ها اقدامی را انجام دهد تأمین مالی برای تسریع زیرساخت‌ها ارائه داده می‌شود که هزینه‌ها به میزان ۸۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

مقیمی بیان کرد: در حال حاضر ۸۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم. با مجوز وزارت صنعت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار صنف داریم که ۶۰۰ هزار تولیدی و توزیعی هستند و کار تخصصی فروش و بازاریابی را انجام می‌دهند لذا فرایندی مهیا شده است تا کنار واحدهای صنعتی از محیط‌های تولیدی حمایت شود تا جامعه صنعتی مسائل مربوط به بازاریابی و فروششان حل شود.

معاون وزیر صمت بیان کرد: اگر فردی برای نوسازی واحد صنعتی خود اقدام می‌کرد ما هزینه نقل و انتقال دریافت می‌کردیم، اما اکنون ما این هزینه را معاف کرده‌ایم به طوری که افراد ترغیب شوند تا واحد صنعتی خود را فعال و یا ایجاد کنند تا بهره‌وری را بالا ببرند.

مقیمی در برنامه رادیو اقتصاد اظهار کرد: در تعامل با اتاق بازرگانی اصلاحات انجام شده و ۲۱ مورد تغییرات با مشارکت تشکل‌های بخش خصوصی در سیاست‌ها اجرایی و تدوین شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا