سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

عبدالحسین کلانتری: زمینه ورود فعالان دانشجویی به عرصه کارآفرینی فراهم شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به مصوبه هیات‌وزیران مبنی بر صدور مجوز کسب و کار دانشجویان دارای معافیت تحصیلی، از روسای دانشگاه‌ها خواست زمینه ورود فعالان انجمن‌های علمی دانشجویی و کانون‌های فرهنگی را به عرصه اشتغال و کارآفرینی فراهم کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، عبدالحسین کلانتری در این نامه با اشاره به مصوبه نهم خردادماه سال جاری هیات وزیران در خصوص تسهیل موانع کسب و کار و حذف الزام داشتن کارت پایان خدمت جهت صدور مجوز کسب و کار تأکید کرد: یکی از رویکردهای محوری معاونت فرهنگی و اجتماعی در دوره کنونی ایجاد زمینه پیوند فعالان دانشجویی با فضای اشتغال و کارآفرینی بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در بخش دیگری از این نامه آورده است: اجرای این مصوبه می‌تواند سهم مهمی در افزایش امید در بین فعالان دانشجویی و رفع دغدغه‌های شغلی دانشجویان و خانواده‌های آنان را به همراه داشته باشد.

کلانتری در ادامه این نامه از رؤسای دانشگاه‌ها خواسته است: با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و همکاری تمام بخش‌های دانشگاه زمینه ورود فعالان دانشجویی به عرصه کسب و کار فراهم شود.

وی در پایان خواستار حمایت حداکثری رؤسای دانشگاه‌ها در جهت بهره گیری از این فرصت و سوق دادن مجموعه‌های دانشجویی به هسته‌های کارآفرینی و اشتغال شده است.

به گزارش ایرنا وزیر اقتصاد ۹ خرداد گذشته در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: برای دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند مصوباتی داشتیم. از این پس این دانشجویان خواهند توانست همه مجوزهای کسب و کاری که منوط به پایان خدمت بود کسب کنند و فضای بازی برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا