۴۸ خدمت به شرکت‌های خلاق برای ورود به بازارهای تخصصی ارائه می‌شود

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

شرکت‌های خلاق بر اساس برنامه توسعه زیست‌بوم این شرکت‌ها با دریافت 48 خدمت به بازارهای تخصصی وارد می‌شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، شرکت‌های خلاق در مسیر توسعه دانش، فعالیت‌ها و محصولات خود، با مجموعه‌ای از حمایت‌های مادی، معنوی و پشتیبانی برای ورود حرفه‌ای‌تر به بازار ورزیده می‌شوند.

خدمات برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق برای حمایت از این شرکت‌ها، دامنه گسترده‌ای را شامل می‌شود. در نگاه کلی، این خدمات در سه شاخه اصلی خدمات توسعه بازار، خدمات تسهیل فضای کسب‌وکار و خدمات پشتیبانی، تامین مالی و جذب سرمایه خلاصه می‌شود.

خدمات توسعه بازار

برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق در بخش خدمات توسعه بازار، به ارائه حمایت‌هایی در قالب ۲۸ سرفصل می‌پردازد. از جمله این حمایت‌ها می‌توان به حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و تجاری منتخب، حضور مستقل در نمایشگاه‌های خارجی، حمایت از گزارش‌های تحقیق بازار، ارزیابی آمادگی صادرات و اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری اشاره کرد.

دامنه این حمایت‌ها از برنامه جذب ایرانیان خارج از کشور تا خدمات تولید و نشر محتوا، بسته حمایتی سازمان توسعه تجارت و ارائه انواع مشاوره‌ها، متنوع و گسترده است.

حمایت‌های مربوط به تسهیل فضای کسب‌وکار

در بخش حمایت‌های مربوط به تسهیل فضای کسب‌وکار، ۱۷ خدمت ارائه می‌شود. از جمله مهم‌ترین این خدمات می‌توان به خدمات بیمه تکمیلی، تسهیلات نظام وظیفه، خدمات حقوقی و استقرار شرکت‌های خلاق در پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی اشاره کرد.

ضمن اینکه حمایت‌هایی چون مجوزها، تائیدیه‌ها و استانداردها، عارضه‌یابی و توسعه کسب‌وکار و ارائه خدمات آزمایشگاهی نیز در زمره این خدمات محسوب می‌شوند.

خدمات پشتیبانی، تامین مالی و جذب سرمایه

برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق در بخش خدمات پشتیبانی، تامین مالی و جذب سرمایه نیز با ۳ حمایت شامل خدمات مالی به شرکت‌های صنایع خلاق و فرهنگی، تسهیل در صدور ضمانت‌نامه و جذب سرمایه طرح‌های خلاق و نوآور، به سیستم‌های حمایتی خود وسعت می‌بخشد.

بنابراین برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق با ارائه ۴۸ خدمت متفاوت، به حمایت از شرکت‌های خلاق پرداخته تا زمینه توسعه فعالیت این شرکت‌ها، با حداکثر حمایت‌ها فراهم شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به سایت برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به آدرس http://ircreative.isti.ir/ مراجعه کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا