مسعود جمشیدیان: ۳۴ واحد فناوری و دانش‌بنیان در تربت حیدریه فعال هستند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رییس مرکز رشد واحدهای فناور تربت‌حیدریه گفت: این مرکز تاکنون به ۶۰ واحد فناور و دانش‌بنیان خدمات ارائه کرده و ۳۴ واحد نیز در این مرکز فعال هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مسعود جمشیدیان افزود: واحدهای فناور فعال در مرکز رشد تربت‌حیدریه بیشتر در حوزه های زعفران، ابریشم و گیاهان دارویی به عنوان مزیت‌های شهرستان فعال هستند.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری خراسان رضوی در حوزه های انرژی و هوشمندسازی فعال است و تلاش ما بر این بوده که صنعت زعفران به عنوان یکی دیگر از این حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.

رییس مرکز رشد واحدهای فناور تربت‌حیدریه گفت: باید به سوی دانشگاه‌های کارآفرین و کارخانه‌های نوآوری برویم و زیست بوم  فناوری را پیاده‌سازی کنیم.

وی افزود: واحدهای زیرمجموعه مرکز رشد تربت‌حیدریه در حوزه‌های فنی توانسته اند محصولات و خدمات  خود را به خارج کشور صادر کنند.

جمشیدیان ادامه داد: با توجه به ظرفیت های مرکز رشد تربت‌حیدریه امکان تبدیل آن به پردیس فناوری وجود دارد که تحقق این مهم نیازمند تامین ۱۰ هزار متر زیرساخت صنعتی است.

وی گفت: این مرکز تلاش دارد با ارائه خدمات به دانش‌آموختگان و اعضای هیات علمی  دانشگاه ها، گام  مهمی در تحقق دانشگاه های نسل سوم بردارد.

مرکز رشد شهرستان تربت‌حیدریه سال ۱۳۹۳ با مشارکت پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه تربت‌حیدریه فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون به بیش از ۶۰ شرکت دانش بنیان و فناور  خدمات ارائه کرده است.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا