سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اهداف و چشم‌انداز پایگاه خبری کارآفرینی پرس

ما هر روز در جهان شاهد تولید و معرفی فناوری‌های نوین و نظریه‌های جدید هستیم. آماده شدن برای مواجهه با تغییرات لحظه‌ای جهان، زمانی آسان است که خود را به دانش، مهارت‌ها و اخبار روز مجهز نماییم. ازاین‌رو، برای استفاده بهینه از فرصت‌ها، نیاز داریم تا (به‌موقع) از وجود پیشرفت‌ها، نوآوری‌ها و فناوری‌های نوظهور با خبر شویم. در نتیجه کارآفرینی‌پرس تاسیس شد تا به نوبه خود راهی برای مجهز شدن و تسلیم نشدن کارآفرینان باشد. قطعا در این مسیر نیازمند مشارکت و رهنمودهای ارزشمند هموطنان گرامی و فرهیختگان ارجمند هستیم تا علم و فرهنگ کارآفرینی را بهتر و بیشتر ترویج نماییم و همیشه شاهد جامعه‌ای خلاق، فعال، پویا و امیدوار باشیم.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس، به‌طور کلی در راستای توسعه و گسترش مرزهای دانش و فن‌آوری، تحقق اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ ه.ش، پیشبرد اهدافی که در قانون اساسی بیان شده، تنویر افکار عمومی، بالا بردن سطح آگاهی، معلومات و دانش مردم و مخصوصا فعالان و کارشناسان و دیگر مواردی که در قانون مطبوعات نیز به آن اشاره شده است، پیش خواهد رفت و با نگاه ملی و فرا ملی مبادرت به انتشار مقاله، گفتگوها، یادداشت‌ها، اخبار، گزارش‌ها و دیگر رویدادهای مربوط به کار، کارآفرینی و کارآفرینان می‌نماید. در این راستا قصد داریم با ارائه دستاوردهای برجسته همکاران محقق، طوری طی‌طریق نماییم تا این پایگاه خبری به‌عنوان یک مرجعیت رسمی بدیع و به روز فعالیت نماید.

همچنین یکی از وظایف مهم ما به‌عنوان یک رسانه کمک موثر به پیشرفت و توسعه کشور است که این مهم از طریق اطلاع‌رسانی درست و به موقع صورت می‌پذیرد. از این رو سعی می‌کنیم برای رسیدن به اهداف این پایگاه خبری از حضور دانشگاهیان، اساتید فرهیخته و افراد با تجربه و اندیشمند که هر کدام از آن‌ها سرمایه‌های فکری و معنوی ایران عزیز هستند، بهره‌مند شویم.

در نهایت امیدواریم با همراهی و همدلی همه دلسوزان و فعالان فرهنگی و علمی ایران، بتوانیم در جهت پیشرفت کشور، قدم های مثبت برداریم و بتوانیم رسالت خود را با نشر اطلاعات علمی و تخصصی درجهت جلوگیری از تخریب بیشتر و کمک به بالابردن کیفیت جامعه به انجام رسانیم.

قابل ذکر است که زمینه مجوز این رسانه که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده است «علوم انسانی-کارآفرینی و کاریابی» است. ازاین‌رو، قصد داریم در خصوص به تولید و نشر اخبار، گزارش‌ها، مصاحبه‌ها و یادداشت‌های شما عزیزان اقدام نماییم.

با توجه به این که نام رسانه کارآفرینی است، درنتیجه هدف ما این است که بیشتر اخبار و مطالب تولیدی این رسانه درباره کارآفرینی و کارآفرینان، رفع موانع کارآفرینی و آسیب‌شناسی درباره کسب‌و‌کارها باشد.

هدف بزرگ کارآفرینی پرس:

ما می‌خواهیم برای پیشرفت ایران، علم را عملی و تجربه را علمی کنیم تا معنی توانستن فراگیر شود و انگیزه لازم برای کارآفرینی ایجاد گردد. همچنین نسل سوم دانشگاه‌ها باعنوان دانشگاه‌های کارآفرین شناخته شده است و ما قصد داریم به‌واسطه این رسانه و در حد توان خود سعی کنیم دانشگاه‌های ایران هر چه سریع‌تر به این سطح از پیشرفت برسند و در نهایت باعث نزدیک شدن ارتباط صنعت و دانشگاه شویم.

هدف ما در کارآفرینی پرس صرفا این نیست تا شما را از اخبار مطلع سازیم یا درباره کارآفرینی و سرمایه‌گذاری‌های جدید آشنا کنیم. بلکه علاوه‌بر آن، هدف ما این است که تا شما را برانگیزیم تا کسب‌وکار خود را شروع کنید. رئیس خودتان باشید و دین خود را برای کمک به جامعه تحقق بخشید.

آنتوان دوسنت اگزوپری: اگر می‌خواهید یک کشتی بسازید، مردم را به سراغ بریدن درختان نفرستید، به آن‌ها دستور ندهید، وظیفه محول نکنید، بلکه فقط به آ‌ن‌ها اشتیاق به عظمت بی‌پایان دریا را بیاموزید.

از جمله اهداف دیگر این پایگاه خبری عبارتند از:

۱- انتشار و ترویج نظریه‌ها، پژوهش‌ها، دستاوردها، یافته‌های علمی و معرفی ایده‌های جدید و موفقیت‌های افراد و سازمان‌ها در ایران و جهان
۲- فراهم نمودن فضایی مناسب برای شنیده شدن صدای مردم و مسئولان
۳- معرفی اندیشمندان و پژوهشگران ملی و بین‌المللی در حوزه فرهنگی و اجتماعی و ایجاد ارتباط بین آن‌ها
۴- ارتباط صنعت و دانشگاه و به‌طور کلی ایجاد تعامل با مراکز علمی کشور
۵- گردآوری اطلاعات جدید و به روز برای کمک به ارتقای سطح کیفی و کمی توان علمی و فنی نیروهای متخصص در حوزه فرهنگی و علمی و دانشگاه‌ها
۶- برقراری شرایط مناسب برای توسعه آموخته‌ها، تبادل تجربیات، دانش و دستاوردهای علمی- پژوهشی بین اساتید، دانشجویان و متخصصان و همچنین اشاعه و گسترش دانش
۷- آگاه‌سازی دانشگاهیان و پژوهشگران از موضوعات مورد نیاز صنایع و به‌طور کلی نیازسنجی صنعت و دانشگاه نسبت به یکدیگر
۸- کمک به نزدیک شدن بین پژوهش‌های علمی و نیازهای جامعه و همچنین کاربردی نمودن مباحث نظری و پژوهش‌های به‌ عمل آمده
۹- انعکاس طرح‌ها و پژوهش‌های (کاربردی، بنیادی و توسعه‌ای) برای تقویت پایه‌های علمی کشور
۱۰- ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش، ارتقاء مستمر دانش و فراهم ساختن فضای نوآوری و خلاقیت در جامعه
۱۱- اطلاع رسانی تخصصی و معرفی توانمندی‌ها‌ی علمی- فنی و دستاوردهای نوین ملّی
۱۲- فراهم کردن فضای تحقیق و پژوهش در حوزه علوم مختلف که این خود فرصتی را برای پایگاه خبری حاضر ایجاد خواهد کرد تا با مشارکت محققان و اندیشمندان ضمن ارتقاء کیفی‌، به تعالی دانش در جامعه بپردازد و بدینوسیله در رویکرد کمال انسانی نقش موثری را ایفا نماید و در نهایت به اندازه توان خود باعث تامین نیاز تحقیقاتی کشور شده و باعث تولید ایده‌های نو در جامعه شود
۱۳- این پایگاه خبری در صدد آن است که با انتشار مقاله‌هایی که از پژوهش‌های انجام شده توسط محققان عزیز کشورمان با استفاده از جدیدترین اطلاعات علمی دنیا در زمینه فرهنگی و اجتماعی صورت پذیرفته، قدم‌های موثری در جهت رفع «معضلات محیط زیستی» نیز بردارد.
۱۴- فرآهم آوردن زمینه تبادل و تضارب آرا در مسائل مربوط به فرهنگی و اجتماعی و تبیین و پیگیری مشکلات صنفی (عوامل درونی و بیرونی) و تلاش در ارائه راه حل برای آن‌ها
۱۵- معرفی ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری موجود در جامعه
۱۶- ایجاد و تکمیل مستمر یک بانک اطلاعاتی دقیق از موفقیت‌های فردی و جمعی
۱۷- کمک به مدیران اجرایی و مسئولان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر درباره جامعه
۱۸- ارائه اخبار مهم و اطلاع رسانی از وضعیت جامعه
۱۹- نقد و بررسی نظریه‌های جدید و قدیم در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی
۲۰- انتشار انتقادها و پیشنهادهای مردم در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی و نحوه تصمیم‌گیری‌های مسئولان برای این موضوعات
۲۱- تحلیل محیطی و بررسی فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط ضعف و نقاط قوت جامعه ایران و قوانین و بخشنامه‌های سازمان‌ها
۲۲- فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از محصولات تولید داخلی
۲۳- ترویج اخلاق والای حرفه‌ای و تبیین اصول قانونی و حقوقی که دانستن آن برای مردم ایران مهم است. از جمله بررسی اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام در خصوص صنایع ایران
۲۴- در این پایگاه خبری سعی خواهیم کرد تا با فراهم کردن محیط فکری و ارتباط موثر بین پژوهشگران ملّی و بین‌المللی به‌منظور به بحث گذاشتن آخرین یافته‌های خود در جهت کمک به گسترش اطلاعات و پژوهش‌های علمی و نشر نتایج تحقیقات تازه و ارزشمند در زمینه‌های مختلف جامعه تحول علمی و فرهنگی بزرگی را در صنایع رقم بزنیم. ازاین‌رو، امید است که این رسانه بتواند وضعیت صنایع را به نوبه خود بهبود بخشیده و راه‌حل‌هایی برای مسائل نظری و عملی پیش روی صنایع جهت قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران، پژوهشگران و اساتید گرانقدر ارائه نماید.

چشم‌انداز

در نظر است که تا سال 1403 ه.ش پایگاه خبری کارآفرینی پرس با قابیلت مرجعیت در مجامع علمی و صنعتی درحوزه مسائل مرتبط با صنایع و کسب‌و‌کارهای مختلف جایگاه خود را تثبیت نماید و همچنین یکی از رسانه‌های قابل اتکا و اعتماد در ایران با اعتبار علمی و تخصصی بالا قرار گیرد. امید است این موضوع سبب گسترش حوزه نفوذ تولیدات خبری و علمی آن در میان طیف وسیع مخاطبان جهانی شود.

واضح است که چنین پایگاه خبری، بدون همت و مشارکت فعال متخصصان و صاحب‌نظران، جامعه علمی کشور و همکاری سازمان‌ها و نهادهای حکومتی امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین بدینوسیله از اساتید گرانقدر، محققان ارجمند و متخصصان دعوت می‌شود با ارسال اخبار و مقالات ارزشمند خود به‌منظور نیل به این اهداف، پایگاه خبریکارآفرینی پرس را یاری کنند تا بتوانیم با کمک یکدیگر صنایع را به خودکفایی برسانیم. همچنین با افتخار پذیرای پیشنهادها و انتقادهای سازنده کارشناسان این عرصه هستیم، زیرا این رسانه متعلق به همه فعالان و دوست‌داران ایران است.

در نهایت از خداوند قادر که قدرت اندیشه و اندیشیدن را به ما ارزانی داشته است، می‌خواهیم که در این راه نیز ما را یاری نماید تا بتوانیم وظایف اجتماعی خود را نیز به‌درستی انجام دهیم.

محمدعلی نژادیان
مدیر مسئول

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
دکمه بازگشت به بالا