ابراهیم صالحی عمران: ۷۵ درصد نیروی کار فاقد مهارت‌های شغلی هستند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه توجه به آموزش‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای اهمیت بسیاری دارد، گفت: برطبق آمار وزارت کار ۷۵ درصد نیروی کار فاقد مهارت‌های شغلی هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، ابراهیم صالحی‌عمران در نشست کارآفرینی گوهر اقتصاد که در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با هدفمندی سیستم‌های آموزشی پیدا می‌کند، اساس کارآفرینی به شیوه صحیح آموزش عالی برمی‌گردد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی، فنی و حرفه‌ای و توجه به سیستم‌های آموزشی در توسعه آموزش‌ عالی بسیار مهم است، بیان کرد: کشور ایران در توسعه آموزش عالی علی الخصوص بعد از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گام‌های خوبی برداشته اما در سال‌های اخیر با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه‌ شد، مهم‌ترین آن معضل بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

صالحی‌عمران با بیان اینکه کارآفرینی و اشتغال‌زایی با آموزش‌های مهارتی و فنی‌وحرفه‌ای امکان‌پذیر می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر در اندازه‌گیری ارتباط سرمایه انسانی و آموزش با اقتصاد، کشور ایران رتبه پایینی کسب کرد و متعاقب آن هدفمندی سیستم‌های آموزشی زیر سوال رفت، مقام معظم رهبری دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را مورد نقد قرار دادند. یکی از اصلاحاتی که در دهه ۷۰ برای سیستم‌های آموزش عالی در سراسر دنیا صورت گرفت حرفه‌گرایی، توجه به آموزش‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای بود. برطبق آمار وزارت کار ۷۵ درصد نیروی کار فاقد مهارت‌های شغلی هستند.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: در دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای کشور تمامی سرفصل‌های درسی با مشارکت کارفرما و صنعت بازنگری می‌شود. شاخصه اصلی توسعه کشور، ارتقای آموزش عالی و کارآفرین شدن مراکز آموزشی مهارت‌افزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا