جلال ریزانه: کارآفرینی نقطه عطف درآمد پایدار برای کانون مساجد است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

ریزانه گفت: تولید بر پایه کارآفرینی نقطه عطف درآمد پایدار برای کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

به گزارش کارآفرینی پرس، «جلال ریزانه» در نشست با مدیران مسئول مناطق شهر اصفهان به موضوع منابع مالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و اظهارداشت: ایجاد درآمد پایدار برای این کانون ها از سه روش بودجه های دولتی، برنامه های تولیدی کانون های مساجد و منابع توسعه ای در دستور کار است.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد فهما افزود: تولید بر پایه کارآفرینی  نقطه عطف درآمد پایدار برای کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که بسیاری از مدیران کانون ها از این محل درآمدزایی و تامین اعتبار می کنند.

وی ادامه داد: کانون های مساجد با تدوین برنامه ای متناسب با ظرفیت خود باید منابع پایداری ایجاد کنند که توجه به فعالیت های کارآفرینی و مدل های نوین در این خصوص نقش اساسی دارد.

ریزانه با اشاره به اینکه مصرف و هزینه بودجه نیز به اندازه تامین درآمد مهم است، تصریح کرد: چگونگی هزینه که منجر به جلب اعتماد و کسب کمک های مردمی و دولتی بشود اهمیت دارد که از این رو مدیران کانون ها نسبت این اصل مهم توجه داشته باشند.

وی یادآورشد: باید مدل های موفق را بدست آوریم و برنامه ریزی برای اجرای آن داشته باشیم و با چنین طرح هایی به دیگر مراکز نیز راه و روش صحیح ارائه دهیم.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد فهما با اشاره به وضعیت نابسمان اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: دولت وضعیت بودجه ای خوبی ندارند و امکان جلب بودجه زیاد نیست و نباید وابسته به این حوزه بشویم.

مردمی سازی فرهنگ و هنر با ظرفیت کانون های مساجد

وی به فعالیت دولت جدید و رویکرد مردمی آن اشاره کرد و اذعان داشت: یکی از دغدغه های جدی دولت در حوزه فرهنگ و هنر، مردمی کردن آن است که به اذعان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران ستادی و استانی کانون های مساجد کشور، تنها ظرفیت فعال همین کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند.

ریزانه استفاده از ظرفیت کانون های مساجد برای دستیابی به اهداف فرهنگی و هنری دولت در راستای مردمی سازی آن را مهم برشمرد و گفت: مدیران و تیم اجرایی کانون های مساجد در این حوزه نقش خود را ایفا کنند.

وی به همت و تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از کانون های مساجد در دولت جدید خبرداد و یادآورشد: واقعیت های کانون های مساجد به اطلاع رئیسی جمهور خواهد رسید.

ضرورت تاسیس وزارت مسجد

معاون ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد بر ضرورت تاسیس وزارت مسجد در کشور خبرداد و گفت: چنین اقدامی موجب هم افزایی و ایجاد مسیر مناسب برای انجام کارهای فرهنگی در کشور خواهد شد و از اتلاف منابع در بین دستگاه های مختلف جلوگیری می شود.

وی اضافه کرد: اگر در ادوار گذشته این مهم محقق شده بود دستاوردهای زیادی را امروز در حوزه فرهنگ و هنر شاهد بود و پراکنده کاری را نداشتیم.

ریزانه بر عزم و اراده دولت جدید در این خصوص اشاره کرد و اذعان داشت: کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دولت در این خصوص هم نظر بوده و امکان رقم خوردن آن وجود دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری شبستان
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا