افزایش سه برابری تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: تسهیلات پرداختی برای مشاغل خانگی در شهرستان اردبیل سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس، ، مسعود امامی یگانه عصر سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردبیل اظهار کرد: اصلی‌ترین اولویت و رویکرد دولت سیزدهم حمایت و پشتیبانی از طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزاست که در این بخش منابع خوبی نیز در حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران انجام شده است.

وی یکی از راهکارهای مناسب در تولید شغل و توجه به اشتغال پایدار را حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد و گفت: سال گذشته با تسهیلات پرداخت شده در این حوزه فرصت اشتغال ۲۹۳ نفر در شهرستان اردبیل فراهم شد.

فرماندار اردبیل رقم پرداختی تسهیلات را یادآور شد و تصریح کرد: برای ایجاد این میزان اشتغال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد تا در حوزه صنایع دستی، فرش و سایر مشاغل خانگی کارآفرینان بتوانند تولید و اشتغال پایدار را برای گروه‌های مختلف انجام دهند.

امامی یگانه افزود: امسال این میزان تسهیلات پرداختی تا سه برابر افزایش یافته و با ۱۰ میلیارد تومان منابع پرداختی انتظار می‌رود اهداف و برنامه‌ریزی‌های در این حوزه با همکاری دستگاه‌ها و بانک‌ها به انجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در این زمینه بانک‌های عامل نزدیک‌ترین همکاری را با متقاضیان طرح‌های مشاغل خانگی داشتند به گونه‌ای که دو بانک عامل بیشترین تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده و این فرآیند همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد.

رئیس شورای اشتغال شهرستان اردبیل اضافه کرد: به نظر می‌رسد با کاهش سود بانکی متقاضیان مشاغل خانگی بتوانند در قالب طرح‌های اصلی و پشتیبان از منابع مورد نیاز بهره‌مند شده و در کنار اشتغال خانوادگی، نسبت به کارآفرینی برای سایر اقشار نیز اقدام لازم را انجام دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا