افزایش سه برابری تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: تسهیلات پرداختی برای مشاغل خانگی در شهرستان اردبیل سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس، ، مسعود امامی یگانه عصر سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردبیل اظهار کرد: اصلی‌ترین اولویت و رویکرد دولت سیزدهم حمایت و پشتیبانی از طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزاست که در این بخش منابع خوبی نیز در حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران انجام شده است.

وی یکی از راهکارهای مناسب در تولید شغل و توجه به اشتغال پایدار را حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد و گفت: سال گذشته با تسهیلات پرداخت شده در این حوزه فرصت اشتغال ۲۹۳ نفر در شهرستان اردبیل فراهم شد.

فرماندار اردبیل رقم پرداختی تسهیلات را یادآور شد و تصریح کرد: برای ایجاد این میزان اشتغال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد تا در حوزه صنایع دستی، فرش و سایر مشاغل خانگی کارآفرینان بتوانند تولید و اشتغال پایدار را برای گروه‌های مختلف انجام دهند.

امامی یگانه افزود: امسال این میزان تسهیلات پرداختی تا سه برابر افزایش یافته و با ۱۰ میلیارد تومان منابع پرداختی انتظار می‌رود اهداف و برنامه‌ریزی‌های در این حوزه با همکاری دستگاه‌ها و بانک‌ها به انجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در این زمینه بانک‌های عامل نزدیک‌ترین همکاری را با متقاضیان طرح‌های مشاغل خانگی داشتند به گونه‌ای که دو بانک عامل بیشترین تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده و این فرآیند همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد.

رئیس شورای اشتغال شهرستان اردبیل اضافه کرد: به نظر می‌رسد با کاهش سود بانکی متقاضیان مشاغل خانگی بتوانند در قالب طرح‌های اصلی و پشتیبان از منابع مورد نیاز بهره‌مند شده و در کنار اشتغال خانوادگی، نسبت به کارآفرینی برای سایر اقشار نیز اقدام لازم را انجام دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا