تولید ۹ هزار محصول دانش‌بنیان‌ در ایران

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری گفت: ۳۳۸ شرکت فناورانه و دانش‌بنیان‌ ایرانی با بیش از ۹ هزار محصول در نمایشگاه بین المللی حضور دارند.

به گزارش کارآفرینی پرس، عبدالرضا مجدالدین مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری اظهار کرد: بیش از ۹ هزار محصول توسط ۳۳۸ شرکت دانش‌بنیان‌ و فناور که تماما ساخت داخل هستند در سامانه دائمی نمایشگاه وجود دارد.

وی افزود: معاونت علمی از این شرکت‌ها و طرح‌های آن‌ها به صورت تخصصی حمایت می‌کند تا به مرحله تولید و عرضه در نمایشگاه برسند.

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری بیان کرد: به عنوان مثال در حال حاضر بیش از ۲۵ محصول در حوزه توانبخشی در نمایشگاه وجود دارد که توسط این شرکت‌ها طراحی و تولید شده اند.

مجدالدین ادامه داد: در حال حاضر برخی از این محصولات در بازار‌های داخلی و بین المللی عرضه می‌شوند و در این بازار‌ها تقاضای چشم گیری نیز داشته اند.

وی تصریح کرد: شاهد این هستیم که شرکت‌های فناورانه ایرانی در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه‌های بین المللی حضور پیدا میکنند و با شرکت‌های خارجی قرارداد می‌بندند.

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ابراز کرد: تجاری سازی کردن محصولات شرکت‌های فناورانه یکی از بزرگ‌ترین اهداف معاونت است در این زمینه به عنوان مثال شرکت‌ها و تولیدات آن‌ها حمایت‌های بیمه‌ای می‌شوند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا