تولید ۹ هزار محصول دانش‌بنیان‌ در ایران

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری گفت: ۳۳۸ شرکت فناورانه و دانش‌بنیان‌ ایرانی با بیش از ۹ هزار محصول در نمایشگاه بین المللی حضور دارند.

به گزارش کارآفرینی پرس، عبدالرضا مجدالدین مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری اظهار کرد: بیش از ۹ هزار محصول توسط ۳۳۸ شرکت دانش‌بنیان‌ و فناور که تماما ساخت داخل هستند در سامانه دائمی نمایشگاه وجود دارد.

وی افزود: معاونت علمی از این شرکت‌ها و طرح‌های آن‌ها به صورت تخصصی حمایت می‌کند تا به مرحله تولید و عرضه در نمایشگاه برسند.

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری بیان کرد: به عنوان مثال در حال حاضر بیش از ۲۵ محصول در حوزه توانبخشی در نمایشگاه وجود دارد که توسط این شرکت‌ها طراحی و تولید شده اند.

مجدالدین ادامه داد: در حال حاضر برخی از این محصولات در بازار‌های داخلی و بین المللی عرضه می‌شوند و در این بازار‌ها تقاضای چشم گیری نیز داشته اند.

وی تصریح کرد: شاهد این هستیم که شرکت‌های فناورانه ایرانی در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه‌های بین المللی حضور پیدا میکنند و با شرکت‌های خارجی قرارداد می‌بندند.

مدیرکل هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ابراز کرد: تجاری سازی کردن محصولات شرکت‌های فناورانه یکی از بزرگ‌ترین اهداف معاونت است در این زمینه به عنوان مثال شرکت‌ها و تولیدات آن‌ها حمایت‌های بیمه‌ای می‌شوند.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا