اختصاص ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قم

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل ارتباطات‌وفناوری اطلاعات قم از اختصاص ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ برای ایجاد، توسعه اشتغال و کارآفرینی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس، اطلاعات قم، جواد غلام پور در جلسه کمیته استانی تبصره ۱۸ با اشاره به طرح‌های حمایتی، اظهار داشت: تاکنون پرداخت تسهیلات به شرکت‌های حوزه فن‌آوری اطلاعات استان از محل بند ب تبصره ۱۸ ماده واحده قانون بودجه بوده که از این محل طرح‌های ۱۶ شرکت متقاضی تسهیلات در کارگروه استانی وجوه اداره شده تصویب شده‌است.

وی در ادامه افرود: بالا بودن دستمزد نیروهای متخصص، بالا بودن ریسک در برنامه‌های نوآورانه و کمبود ساز و کارهای حمایت جسورانه، تمرکز اغلب بنگاه‌های کسب و کار بر بازارهای کوچک و ناپایدار، کمبود نهادها و منابع مناسب برای پشتیبانی و توسعه کسب و کارهای نوپا و کمبود نقدینگی جهت اجرای طرح‌ها و قراردادها از جمله مشکل‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اشتغال است.

این مسئول بیان کرد: برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص بند الف تبصره ۱۸ زیر برنامه‌های حمایت از اشتغال‌زایی شرکت‌های نوپا و غیرنوپا فاوا، حمایت از توسعه پلتفرم‌ها و عرضه کنندگان روی پلتفرم، حمایت از آموزش و برگزاری رویداد، حمایت از توسعه کسب و کارهای سنتی بر بستر آنلاین، تسهیلات سرمایه در گردش و نیز طرح‌های ملی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به تلاش این اداره‌کل برای جذب حداکثری اعتبارهای اختصاص یافته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، افزود: دارا بودن بُرش استانی از ویژگی‌های مثبت این برنامه است، که این امکان را برای هر استان ایجاد می‌کند در خصوص طرح‌های استانی بتواند راساً اقدام به بررسی طرح‌ها نموده و متقاضی را به طور مستقیم به بانک عامل معرفی نماید.

غلام پور همچنین تصریح کرد: اجرای برنامه فوق منوط به تهیه دستورالعمل‌های اجرایی، آماده سازی سامانه جهت گرفتن درخواست متقاضیان و عقد قرارداد عاملیت با موسسه‌های عامل می‌باشد که توسط سازمان فناوری اطلاعات در حال پیگیری است.  

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا