محمد سعید سیف: تغییر سرفصل‌های درسی باید اولویت نیمسال تحصیلی جدید قرار گیرد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با بیان اینکه دانشجویان باید در زمان تحصیل مهارت‌هایی را که برای آینده شغلی خود کارآمد باشد را کسب کنند، گفت: باید تغییر سرفصل‌های درسی اولویت نیمسال تحصیلی جدید مورد قرار گیرد.

به گزارش کارآفرینی پرس، محمدسعید سیف درباره اهمیت سرفصل‌های درسی در ارتباط بهتر با صنایع مختلف، گفت: آموزش‌های دانشگاهی با توجه به شرایط کشور، تغییر و تحولات در زمینه اقتصادی و اجتماعی می‌تواند هدفمندتر باشد که باید به صورت مستمر بازنگری‌هایی در جهت نیازهای صنایع مختلف انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر سرفصل‌های درسی همواره مورد تاکید وزارت علوم بوده و لازم است تا حد امکان این مهم به سرانجام برسد، خاطر نشان کرد: تغییر سرفصل‌های درسی باید مورد توجه قرار گیرد تا دانشجویان در زمان تحصیل مهارت‌هایی را کسب کنند که برای آینده شغلی خود کارآمد باشد. دانشگاه‌ها با توجه به تعداد و تنوع رشته‌ها و گرایش‌ها به صورت‌های مختلف دروس را ارائه داده و در راستای به روز شدن سرفصل‌های درسی در حال فعالیت هستند.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزرات علوم درباره پایش و اشتغال فارغ‌التحصیلان، گفت: بحث پایش و اشتغال فارغ‌التحصیلان در راستای کارآفرینی به عنوان مقوله مهمی از ۳ سال اخیر مطرح و در حال انجام است، دانشگاه‌ها باید با فارغ‌التحصیلان ارتباط مستمر داشته تا بدانند مهارت آن‌ها در ارتباط با صنعت و بازار کار تا چه میزان موثر بوده و در چه صنعتی مشغول به کار هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا