تسهیل فضای کارآفرینی در مرکز رشد دانشگاه آزاد دورود

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی دورود گفت: فضای کارآفرینی برای شرکت‌ و هسته‌های نوپا با حمایت ‌های مادی و معنوی این واحد دانشگاهی تسهیل می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس، “محمد زندیه شیرازی” روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: مرکز رشد دانشگاه آزاد دورود در راستای حمایت از فرصت‌های کارآفرینانه از طریق ایجاد فضا به منظور استقرار شرکت‌ و هسته های نوپا، ارائه تسهیلات مالی، غیرمالی، آموزش و مربیگری برنامه های نوآورانه خود را با جدیت دنبال می کند.

وی اظهار داشت: تلاش می شود تیم های دانشجویی و شرکت های صاحب ایده با فراهم نمودن محیطی نوآورانه و متمرکز بر توسعه محصولات، خدمات علمی- فناوری و تجاری‌سازی تحقیقات فناوران، بدون هیچگونه محدودیت سنی و تحصیلات، فعالیت خود را با انعقاد تفاهم نامه ای جهت همکاری های مشترک با پارک علم و فناوری لرستان آغاز نمایند.

به گفته وی این مرکز با ایجاد ارتباط میان واحدهای مستقر و نهادهای مرتبط، نقش تاثیرگذاری در توسعه صنعت فناوری و اقتصاد دانش بنیان شهرستان ایفا نموده است و به‌عنوان شتاب‌دهنده نوآوری، تسهیلات و خدمات مورد نیاز کارآفرینان و کسب‌ و کارهای مبتنی بر فناوری را مهیا می‌کند.

زندیه شیرازی ادامه داد: به همین منظور با شبکه سازی، ایجاد چرخه حمایت از ایده های نوین و دانشی تا مرحله تبدیل شدن آنها به محصولات و خدمات فناورانه قابل تجاری سازی و عرضه به بازار ، همراه موسسات تحقیق و توسعه، شرکت های خصوصی، مخترعان و صاحبان ایده ، ارتباط آنها با بازار از طریق هدایت و آموزش های لازم تسهیل می شود.

وی از انعقاد تفاهم نامه های همکاری دوجانبه با پژوهش سرای آموزش و پرورش، سازمان آموزش فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان دورود خبر داد و افزود: هم‌اکنون مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود پذیرای طرح‌ و ایده‌های نوآورانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و تمامی افراد مبتکر و مخترع در حوزه‎ های مختلف صنعتی، کشاورزی، شیلات و گردشگری است.

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد دورود یکی از اصلی ترین اهداف این مرکز را ایجاد فضای لازم جهت گسترش واحدهای کوچک و متوسط و تبدیل آن ها به شرکت های دانش بنیان و فناور فعال دانست و تصریح کرد: در همین راستا برگزاری وبینارهای مرتبط با چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان، نحوه حمایت از آن ها با همکاری پارک علم و فناوری، ارائه مشاوره و آموزش های لازم برای تثبیت ایده، شناسایی گروه کاری و شکل گیری هویت مستقل حقوقی، تلاش برای تجاری سازی با امکان رقابت در بازارهای داخلی و جهانی از اصلی ترین فعالیت های مرکز بوده است.

زندیه شیرازی افزود: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود با قرارگیری در سطح ۲ ارزیابی سالانه مراکز رشد، در کنار برخی واحدهای مراکز استان و دانشگاه های با کیفیت و جامع کشور، ظرفیت خود را برای حمایت از جوانان مستعد شهرستان در عرصه های مختلف فناورانه و دانش بنیان نشان داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر قرارداد مشارکت ۲  شرکت دانش بنیان “گهر نانوسازان” و “ویستا الکترونیک ویرا” با دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود منعقد شده است و انتظار می رود با تامین سرمایه لازم، همکاری های بیشتری در قالب فعالیت مشترک واحدهای فناور با دانشگاه صورت پذیرد. 

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود بیش از پنج میلیارد ریال درآمد غیرشهریه از محل قراردادهای منعقده با شرکت های مستقر در مرکز رشد دورود طی سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ حاصل شود که در صورت ایجاد زیرساخت های لازم، افزایش درآمدزایی در این بخش دور از انتظار نخواهد بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا