آغاز همکاری شیلات و بنیاد برکت برای کارآفرینی در استان خوزستان

ابوعلی، مدیرکل شیلات خوزستان از آغاز همکاری شیلات و بنیاد برکت برای کارآفرینی در این استان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس، فتح اله ابوعلی ظهر پنجشنبه در جلسه با بنیاد برکت که با هدف حمایت از اشتغال و کارآفرینی در سالن جلسات اداره کل شیلات خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شیلات و آبزیان یکی از ظرفیت های مهم در بحث تامین امنیت غذایی پایدار و اشتغالزایی در کشور به شمار می رود.

وی افزود: طرح‌های زود بازده شیلاتی فرصتی است که با اعمال مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی ضمن فراهم ساختن زمینه‌های شغلی مستقیم و غیرمستقیم علاوه بر توسعه شیلات استان در شکوفایی اقتصادی منطقه‌ای و ملی نقش ارزشمندی ایفا می‌کند.

مدیر کل شیلات خوزستان اظهار کرد: رشد و توسعه آبزی پروری در خوزستان با توجه به ظرفیت‌های خوب، شرایط اقلیمی و محدودیت‌ها در تامین آب شیرین در این استان، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دردست اجرا است.

ابوعلی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس روش جدیدی است که در سال‌های اخیر رونق پیدا کرده است و امسال برای نخستین بار این طرح در سد مارون و در منطقه هندیجان (در دریا) عملیاتی خواهد شد و طرح‌های مشابه‌ای نیز در دست مطالعه و پیگیری است.

وی تاکید کرد: پرورش ماهی یک کسب و کار مطمئن است و با حداقل سرمایه‌گذاری و بهره گیری از دانش و مهارت فنی می‌توان مشاغل خرد و خانگی متنوع و زیادی در شهرستان‌ها و روستاهای کم برخوردار استان فراهم کرد.

مدیر کل شیلات خوزستان اضافه کرد: اداره کل شیلات خوزستان در حال حاضر با بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و کارآمد سفیران مجرب و فنی را به منظور شناسایی و به کارگیری ظرفیت‌های اشتغالزایی در مناطق مختلف استان معرفی می‌کند.  

ابوعلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید در زمینه جذب سرمایه‌گذار در خوزستان مقررات‌زدایی و موانع جذب سرمایه‌گذار برطرف شود گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران باید فضای کسب و کار را در درون استان بهبود ببخشیم و بخش عمده‌ای از مشکلات موجود در اقتصاد و صنعت شیلات استان با تسهیل در روابط برای جذب سرمایه‌گذار و رونق تبادلات کالایی برطرف می‌شود.

حمایت ویژه از اشتغال و کارآفرینی
علی دزفولی، نماینده بنیاد برکت نیز در این جلسه اظهار کرد: توسعه و پیشرفت همه ‌جانبه و پایدار استان خوزستان به ویژه محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم، کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش رضایت‌مندی و امید به زندگی در مردم و کاهش مهاجرت از روستاها و شهرستان‌های کم برخوردار از جمله اهداف عمده بنیاد برکت محسوب می‌شود.

وی به حمایت ویژه از اشتغال و کارآفرینی از طریق اعطای تسهیلات در منطقه اشاره کرد و خواستار تسهیل صدور مجوزهای تامین آب از سوی سازمان آب و برق در برخی از شهرستان‌ها شد.

لازم به ذکر است، در این جلسه کارشناسان حوزه‌های تخصصی شیلات و همچنین مجریان طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور استان در بنیاد برکت هر یک دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای همکاری و تشریک مساعی بیشتر به منظور رفع موانع و ایجاد اشتغال پایدار و بومی ارائه کردند و مقرر شد طی هفته آینده جلسات مشترک با مدیران اجرایی در شهرستان‌ها ادامه داشته باشد و طرح های عملیاتی مورد نظر بررسی و برنامه ریزی‌های اجرایی لازم صورت گیرد.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
بازار
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا