حمایت از پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان در دستور کار قرار گرفت

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

استاندار گیلان با اشاره به فعالیت مرکز نوآوری و کسب و کار تازه تأسیس در شرکت شهرک‌های صنعتی استان و حمایت‌های دولت گفت: ترویج فرهنگ پژوهش در دستور است.

به گزارش کارآفرینی پرس،  از رشت، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری گیلان اظهار داشت: هفته پژوهش بهترین فرصت در جهت ترویج فرهنگ پژوهش و تبیین جایگاه آن برای همه اقشار جامعه است.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت توجه مدیران به ایجاد ارتباط میان پژوهش، تولید، صنعت و اشتغال گفت: ترویج فرهنگ پژوهش با توجه به وجود مراکز علمی و پژوهشی در استان، بسترهای ادارات آموزش و پرورش و دانش‌آموزان با استعداد باید در تمامی شهرستان‌ها توسعه یابد.

زارع با بیان اینکه کشورهای توسعه‌یافته برای اعتلا و شکوفایی کشور خود از ظرفیت پژوهش به شایستگی استفاده می‌کنند تصریح کرد: پژوهش نقش و اهمیت ویژه‌ای در توسعه جامعه و کشور، حمایت از تولید، شناسایی مشکلات، موانع و تلاش برای رفع آنها دارد که باید مورد توجه باشد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به لزوم تقویت ارتباط بخش‌های علمی، فناوری و پژوهشی با فعالان تولید و صنعت ابراز داشت: تولید محتواهای پژوهشی و کارهای ارزنده منجر به تحقق اهداف شعار سال و حمایت از تولید و شناسایی موانع می‌شود.

وی به فعالیت مرکز نوآوری، فناوری و کسب و کار تازه تأسیس در شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اعتبار 190 میلیارد ریال و حمایت‌های دولت در این زمینه اشاره‌ و خاطرنشان کرد: درخواست متقاضیان با اولویت بخش‌های فناوری، پژوهشگری و شرکت‌های دانش‌بنیان باید تسریع شود.

استاندار گیلان اقدامات مؤثری که برای حفاظت از جان و سلامت مردم توسط دولت، وزارت بهداشت و مجموعه ستاد ملی و استانی انجام شده است را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این 18 ماه اقداماتی انجام شده که برای ایام پس از فراگیری این بیماری باید پژوهش‌های لازم انجام گیرد.

زارع گفت: عناوین پژوهشی برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری، مؤسسات پژوهشی و فعالان این عرصه به فراخوان گذاشته شود و با وجود محدودیت‌های منابع اما اعتبارات پژوهشی به صورت کامل و حداکثری با تلاش لازم تخصیص یابد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا