مانوئل اوهانجانیانس: کارآفرینی مسیر بسیار سخت و لذت‌بخشی است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرعامل استارت‌آپ ایسمینار گفت: کارآفرینی مسیر بسیار سخت و لذت‌بخشی است و باید انتخاب کنید که کارمند باشید یا کارآفرین.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی جوانان و استفاده هرچه بیشتر جوانان از ظرفیت‌های عظیم نیروی جوان؛ مستعد و تحصیل‌کرده کشور در راستای تحقق توسعه پایدار فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، ورزشی، کارآفرینی و اشتغال، یکی از اهداف تفاهم‌نامه منعقده بین وزارت ورزش ‌و جوانان و جهاددانشگاهی است.

در این راستا مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان (منش)، موضوعاتی از قبیل مشارکت در برگزاری نشست‌های تخصصی، همایش‌ها، سمینارها، کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی، فرهنگی، کارآفرینی و اشتغال، همچنین استفاده از توانمندی‌های علمی، تخصصی و تجربیات جهاددانشگاهی را در راستای اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای حوزه جوانان بر عهده دارد.

صندلی تجربه یکی از برنامه‌هایی است که در این راستا برگزار می‌شود و مانوئل اوهانجانیانس، مدیر عامل استارت‌آپ ایسمینار، مهمان این برنامه از صندلی تجربه است.

مدیرعامل استارت‌آپ ایسمینار در رابطه با ایده اولیه این استارت‌آپ اظهار می‌کند: ایده ایسمینار سال ۹۲ شکل گرفت و یک محصول اولیه تولید شد ولیکن با توجه نداشتن زمان کافی در سال ۹۶، به صورت تمام‌وقت از کار مشاوره و مدیریت خارج شدم و به صورت جدی این هدف را دنبال کردم و به دلیل داشتن عقبه بیزینس، تلاش کردم هر آنچه که نیاز است، بیاموزم و تجربه کنم.

مانوئل اوهانجانیانس با اشاره به مسیر رسیدن به موفقیت در این کسب و کار، ادامه می‌دهد: هرکس در این حوزه باید راه خود را برود، من با توجه به توانمندی‌هایی که دارم و تجربه‌های متعدد در حرفه‌هایی چون طراحی برند، برنامه‌نویسی، طراحی سایت، سندنویسی و بازاریابی به یک فرد چندکاره تبدیل شده‌ام و هرکس باید در زمینه توانمندی‌های خود تلاش و پیشرفت کند.

این کارآفرین با توصیه برای تشکیل گروه به افراد نوپیشه، می‌افزاید: برای شروع رسمی، به یک تیم اصلی نیاز است که دارای سه فرد ماهر در زمینه‌های بیزینس، مارکتینگ و تکنیکال است و هر تیم موفق به این سه عضو در تیم نیاز دارد.

وی در رابطه با ویژگی‌های استارت‌آپ ایسمینار، تصریح می‌کند: ایسمینار برای افرادی که دارای اهداف بازاریابی هستند، فرصت مناسبی است به دلیل اینکه به شرکت‌کنندگان علاوه‌ بر فرصت برابری و آموزشی، محتوای به روز و روزنامه می‌دهد، در ایسمینار می‌توانید به محتوای بیکرانی دست پیدا کنید و در حوزه‌های مختلف مهارت کسب کنید. همچنین بستر جامع و یکپارچه در اختیار شرکت‌کننده قرار داده می‌شود و امتیاز جذب مخاطب دارند.

این مشاور کسب‌وکارهای استارت‌آپی، درباره کسب درآمد این استارت‌آپ، یادآور می‌شود: ایسمینار از سال اول (سال ۹۶) درآمد داشت اما از سال ۹۸ جدی شد دوره اول نیمه ۹۸ و دوره دوم در نیمه دوم سال ۹۹ در آن سرمایه گذاری شد، در این دو دوره درآمدزایی شروع شد ولی از نیمه دوم ۹۸ درآمد به شکل خوبی اتفاق افتاد و الان این درآمد ۶۰۰ برابر یا بیشتر رشد داشته است و ما متوسط سالیانه در ماه دو میلیارد فروش داریم.

این کارآفرین با بیان اینکه مفهوم استارت‌آپ این است که ایده بسازید، عنوان می‌کند: پس از ساخت ایده بر اساس دیتایی بازخورد گرفته و ایده دیگری به دست می‌آید مانند سعی و خطا است و باید در این مسیر بهترین خودتان باشید اما این مقیاس‌پذیری و هدف نهایی هر استارت‌آپ زمانی اتفاق می‌افتد که درآمد شما از هزینه شما بالاتر باشد.

اوهانجانیانس خاطرنشان می‌کند: کارآفرینی مسیر بسیار سخت و لذت‌بخشی است. پیشنهاد من به افرادی که به دنبال ورود به این حوزه هستند، این است با توجه به اینکه آینده دنیای ما، آینده بیزینس‌های اینترنتی است و استارتاپ‌ها با چنین هدفی باید پیش بروند، در مسیر کارآفرینی از مهارت زندگی استفاده کرده و شکست بخورید، چون قبل شکست تلاش کردید و بعد موفقیت بزرگ منتظر شما است. سخت‌ترین قدم، اولین قدم است و شما در آخر داستان دو انتخاب دارید یا کارمند هستید یا کارآفرین و این شما هستید که مسیر خودتان را انتخاب می‌کنید.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا