۵ رویداد کارآفرینی برای دانشجویان زیرپوشش امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: پنج رویداد کارآفرینی از ۱۴ شهریور تا یکم مهر در مناطق مختلف استان با همکاری پارک علم و فناوری برای ۹۰۰ نفر از دانشجویان تحت حمایت این کمیته برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سیدمهدی عبادی روز دوشنبه اظهارداشت: این دوره‌ها با هدف اصلاح باورها و تغییر رویکرد دانشجویان تحت حمایت امداد از الگوی اشتغال کارمندی به الگوی اشتغال کارآفرینی و آشناسازی گروه هدف با فضای کارآفرینی، دانش بنیان و ایجاد شرکت‌های نوپا و آموزش مهارت‌های شناخت نیازهای جامعه، ایده‌پردازی، تیم‌سازی و خلاقیت در عرصه کسب‌وکار برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از فضاهایی که می‌تواند جوانان ما را به سمت کارهای دقیق‌تر و جامع‌تر سوق دهد مجموعه پارک علم و فناوری است و این عزیزان اگر شکل کسب‌وکار را آموزش ببینند قطعا می‌توانند از شیوه‌های نوین کارآفرینی استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۹۰۰ نفر از دانشجویان و دانش آموختگان زیرپوشش امداد این دوره‌ها را فرامی‌گیرند و بعد از آن وارد کار عملیاتی می‌شویم در این گذر به رشته‌هایی که پارک علم و فناوری هم حمایت می‌کند سرمایه کار اعطا خواهد شد.

وی تصریح کرد:  پارسال حدود ۲۱۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی با معرفی به بانک‌های عامل پرداخت و امسال نیز  ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است.

عبادی افزود: ترجیح ما این است که بجای وام‌ دادن برای مشاغلی که نتوان آینده‌ای برای آن تعریف کرد، وام‌هایی پرداخت کنیم که مطمئن باشیم با شرایط فعلی و روز جامعه یک کار علمی و کارشناس انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: امید است از آن فضای سنتی وام دادن و کارهایی در حد کوچک خارج شویم و امداد به سمتی برود که از سیستم‌های دانش‌بنیان استفاده کند و فرزندان امداد هم در این سیستم قرار گیرند.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا