اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت‌ها برای راه‌اندازی خط مونتاژ در سایر کشورها

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان برای راه‌اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی‌فر روز گذشته در رویداد آنلاین یکشنبه‌های صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: در حال حاضر ۶ هزار و ۲۶۳ شرکت دانش‌بنیان در کشور داریم که این شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری، محصولات و خدمات پیشرفته‌ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها به توانمندی خوبی دست پیدا کرده‌اند و به بازارهای بین المللی وارد شده‌اند و محصولات و خدمات خود را در کشورهای دیگر بازاریابی کرده و به فروش رسانده‌اند، خاطر نشان کرد: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی طبق قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان وظیفه حمایت از این شرکت‌ها را بر عهده دارد، به گونه‌ای که شرکت‌هایی که به مرحله صادرات رسیده‌اند را با ابزارهای تامین مالی و شرکت‌هایی که محصول تولیدشده دارند ولی موفق به صادرات نشدند، با ابزار تسهیلات و سرمایه گذاری یاری خواهیم کرد.

ملکی‌فر تاکید کرد: بر این اساس شرکت‌های دانش‌بنیانی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تا الان نتوانستند وارد حوزه صادرات شوند و یا هنوز جای کار دارند، با سرویس‌هایی که عمدتا از جنس توانمندسازی و شبکه سازی است، کمک می‌کنیم تا بتوانند شبکه صادراتی خود را در خارج از کشور گسترش دهند و به مقاصد صادراتی شان و به جمع شرکت‌های صادرکننده بپیوندند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری رویدادهای یکشنبه‌های صادراتی با تاکید بر اینکه رویداد امروز شانزدهمین دوره از سلسله رویدادهای یکشنبه‌های صادراتی با تمرکز در حوزه سلامت با کشور پاکستان است، هدف از برگزاری آن را توسعه مراودات تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با کشور پاکستان عنوان کرد.

وی با اشاره به سرویس‌های ارائه شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها برای صادرات، اظهار کرد: در بخش توانمندسازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل “آموزش” و “ارائه مشاوره صادراتی” و “شبکه صادراتی صندوق” به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود. در بخش شبکه صادراتی یارانه و کمک بلاعوض برای حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی در قالب پاویون، حضور مستقل و نیز حضور در نمایشگاه دائمی خارجی اعطا می‌شود.

ملکی فر یادآور شد: در بخش تامین مالی صادراتی نیز به صورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ‌هایی پایین‌تر از نرخ‌های معمول از سوی صندوق اعطا خواهد شد تا شرکت‌ها خدمات و محصولات خود را در کشورهای دیگر به فروش برسانند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور را از جدیدترین تسهیلات این صندوق نام برد که شاید کمتر شرکتی با آن آشنا باشد، خاطر نشان کرد: با برگزاری ۱۵ رویداد یکشنبه‌های صادراتی تا الان صندوق به سراغ ۱۰ حوزه فناوری رفته است؛ شرکت‌ها را در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و دو اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده‌ایم.

وی ادامه داد: در این رویدادها بیش از ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکت‌های آنلاین و فناور و سایر بازیگران این اکوسیستم داشته‌ایم و حدود ۱۸۰ جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکت‌های دانش‌بنیان با بازرگانان و خریداران بالقوه محصولات دانش‌بنیان و خدمات برگزار کرده‌ایم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در شرایط کرونا که امکان سفر وجود ندارد، تلاش کردیم پرچم صادرات و ملاقات و مذاکرات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم، ادامه دهیم.

وی با اشاره به مزایای مراوده با کشور پاکستان و بهره مندی از ابزارهای توانمندسازی صندوق، گفت: در سال ۹۸ پاویونی از ۹ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد، همچنین در بهمن سال ۹۹ هیات تجاری متشکل از ۱۲ کشور در جزیره کیش با شرکت‌های دانش بنیان ملاقات کردند و تجار و بازرگانان پاکستانی از شرکت‌های ایرانی بازدید کردند. بخش قابل توجهی از هزینه‌های بازدید هیات پاکستانی از شرکت‌های ایرانی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت شد.

ملکی فر با اشاره به اینکه در سال جاری نیز در وبینار حوزه سلامت پاکستان حضور داشتیم، گفت: علاوه بر اینها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدیدپذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه سال جاری در شهر کراچی برگزار می‌شود و صندوق نوآوری از شرکت‌های علاقه مند جهت حضور مستقل در این نمایشگاه‌ها حمایت خواهد کرد.

وی یادآور شد: صندوق ۷۰  درصد هزینه‌ها از قبیل اجاره، غرفه و ساخت را به صورت بلاعوض بعد از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/
 

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا