خانه نوآوری و فناوری در ترکیه و عراق راه‌اندازی خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری گفت: تاکنون ۵ خانه نوآوری و فناوری در کشورهای مختلف با هدف مقصد صادرات ایجاد شده و قرار است در ترکیه و عراق نیز راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس، روح اله استیری  اظهار داشت: یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری در سال‌های اخیر راه‌اندازی خانه‌های نوآوری و فناوری (iHit: Iran house of innovation & technology) در کشورهای هدف صادراتی است.تاکنون در چین، روسیه، سوریه، کنیا و تهران خانه‌های نوآوری و فناوری افتتاح شده است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری با اشاره به هدف از راه اندازی خانه‌های نوآوری و فناوری گفت: این زیرساخت در جهت تسهیل امر صادرات محصولات دانش بنیان است و دو سرویس اصلی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه سرویس‌های اصلی کمک کننده از طریق خانه‌های نوآوری و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان شامل خدمات نرم افزاری و سخت افزاری است، بیان کرد: خدمات سخت افزاری اعم از نمایش کالا و دستاوردهای دانش بنیان در نمایشگاه عرضه محصولات، فضای کار اشتراکی، فضای کار اختصاصی، سالن جلسات و امکانات برگزاری جلسات B۲B است. خدمات نرم افزاری شامل بازاریابی، تحقیقات بازار، یافتن شریک تجاری، برگزاری دوره‌های آموزشی و منتورینگ و اخذ استانداردها و مجوزهای فروش بین‌المللی می‌شود.

به گفته وی، طی هفته آینده با سفر به عراق مقدمات راه اندازی خانه نوآوری و فناوری در این کشور نیز با همکاری یکی دیگر از صندوقهای پژوهش و فناوری و یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در بازار فراهم می‌شود.

استیری با بیان اینکه برای راه‌اندازی این خانه‌های نوآوری و فناوری نیز در افغانستان جدی بودیم و اقداماتی در این زمینه انجام دادیم، گفت: اکنون به دلیل شرایط سیاسی و امنیتی این کشور، ایجاد i-hit به حالت تعلیق درآمده است.

به گفته وی همچنین در ۳ ماه آینده علاوه بر عراق درصدد هستیم خانه نوآوری و فناوری ایران را در ترکیه نیز ایجاد کنیم که در این زمینه مذاکرات با صندوقهای پژوهش و سرمایه گذار بخش خصوصی آغاز شده است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری افزود: این اقدامات موجب شده است زیرساخت خوب و مناسبی در عراق و ترکیه برای راه اندازی خانه‌های نوآوری و فناوری با حمایت معاونت علمی و مشارکت بخش خصوصی فراهم شود.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا