فروش ٣٠٠ هزار ميليارد تومانى ٧ هزار شركت دانش‌بنیان و خلاق در سال گذشته

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون علمی و فناوری از فروش ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان و خلاق در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس به نقل از مهر، ستاری معاون علمی و فناوری در بخش دیگری از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از مراحل ساخت کارخانه نوآوری زاهدان بازدید کرد و گفت: ایجاد کارخانه نوآوری زاهدان یک اتفاق مهم برای جوانان مستعد و خلاق استان سیستان و بلوچستان است. البته هنوز کارهای زیادی برای ساخت این کارخانه باقی مانده است.

معاون علمی و فناوری ادامه داد: شروع ساخت کارخانه زاهدان خود به تنهایی شور و شعف زیادی بین جوانان و متخصصان بومی استان ایجاد کرده است و این کارخانه فضایی برای توسعه خلاقیت‌ها و ابتکارات استانی جوانان می‌شود.

به گفته ستاری، با همکاری نهادهای استان سیستان و بلوچستان، سوله‌های خالی و بلااستفاده در اختیار جوانان مستعد شهرهای مختلف این استان قرار گرفته و امیدی در دل آنها ایجاد شده است تا بتوانند توانمندی‌ها و ابتکارات خود را اجرایی و عملیاتی کنند.

آغاز به کار مراکز نوآوری در ۶ شهر استان

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشکی این استان در حال توسعه دادن پارک علم و فناوری خود هستند، گفت: همچنین امروز مراکز نوآوری در ۶ شهر اصلی استان مانند شهرهای چابهار، سراوان، زابل و غیره کار خود را آغاز می‌کنند. این اتفاق یعنی توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان که می‌تواند به پرورش و بروز استعدادهای استانی و رفع نیازهای این منطقه منجر شود.

ستاری ادامه داد: مهم‌ترین نتیجه این تلاش‌ها شکل‌گیری و گسترش کسب و کارهای فناورانه استانی است. کاری که کمک می‌کند نیازهای استانی در درون زیست‌بوم منطقه مرتفع شود.

فروش بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌ها در سال ۹۹

معاون علمی و فناوری همچنین با اشاره به فروش بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ۷ هزار شرکت‌ دانش‌بنیان و خلاق کشور در سال گذشته، گفت: این شرکت‌ها توانستند توان خود را در بازار داخلی به اثبات برسانند و امروز به دنبال توسعه صادرات محصولات خود هستند.

گشایش مراکز نوآوری و خلاق در استان

با سفر معاون علمی و فناوری به استان سیستان و بلوچستان، پروژه‌های فناورانه مختلفی در شهرهای زاهدان، ایرانشهر، زابل، سراوان، چابهار و دیگر بخش ‎های این استان افتتاح شد تا توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در این منطقه سرعت گیرد.

افتتاح مرکز نوآوری و صنایع خلاق ایرانشهر، افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان و توسعه فعالیت مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، از جمله دستاوردهای این سفر بود. همچنین آغاز به کار مراکز نوآوری آموزشکده فنی و حرفه ای فرخی سیستانی زابل، مرکز نوآوری مجتمع آموزش عالی سراوان، مرکز نوآوری دانشگاه بین المللی چابهار، مرکز توسعه و تجاری سازی چابهار، مرکز نوآوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نیز در این سفر اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا