دکتر علیرضا فیروزفر: ۶۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد زنجان در محیط کار مهارت کسب می‌کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: با اجرای طرحی با مشارکت بخش صنعت و بنگاه‌های تولیدی استان، ۶۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد زنجان در محیط کار مهارت کسب می‌کنند و اغلب آنان نیز جذب نیز واحدهای تولیدی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا فیروزفر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حضور دانشجویان در بنگاه‌های تولیدی همزمان با تحصیل آنان در دانشگاه است تا همراه با معلومات دانشگاهی تجربه و مهارت های لازم برای اشتغال را نیز کسب کنند.  

وی اظهار داشت: در فاز نخست اجرای این طرح، از بین ۵۰ دانشجوی متقاضی، ۳۲ دانشجو با گذراندن دوره های لازم، موفق به کسب امتیاز شدند و اکنون در واحدهای صنعتی استان مستقر هستند.  

فیروزفر گفت: در فاز دوم نیز مجددا ۳۲ دانشجو از بین ۵۰ دانشجو در فرآیند مهارت آموزی و اشتغال در صنایع هستند.  

وی افزود: با ادامه فازهای مختلف این طرح، قرار است تا پایان امسال ۶۰۰ دانشجو از طریق کسب مهارت در محیط کار  به فرصت شغلی نیز دست پیدا کنند.  

فیروزفر خاطرنشان کرد: این طرح تامین کننده یکی از نیازهای بسیار اساسی قشر جوانان است، آنچه باعث یأس جوانان می شود عدم کسب مهارت های لازم برای اشتغال است، در این طرح دانشجو و بنگاه های اقتصادی به طور متقابل به هم معرفی می شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به تاسیس دانشکده مهارت در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: خروجی این دانشکده بر اساس برنامه هایی که بر آن تعریف شده است، یک دانشجوی کاملا مهارت ورزیده و آماده اشتغال در بازار کسب و کار خواهد بود.

انتهای پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا