افتتاح دانشکده مهارتی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دانشکده مهارتی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با حضور معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایلنا، سید محمد بطحایی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح دانشکده مهارتی و کارآفرینی واحد سمنان با عنوان «کارستان» گفت: افتتاح این دانشکده تأثیر خوبی در ارتقای سطح اشتغال کشور خواهد داشت.

وی با تقدیر از ارائه ایده آموزش در بستر واقعیت مجازی تصریح کرد: افتتاح دانشکده مهارتی و کارآفرینی و ارائه آموزش دانشگاهی در بستر واقعیت مجازی یک تکنولوژی بسیار جدیدی است که به کار گرفته شده و استفاده از آن علاوه بر کاهش هزینه‌های هنگفت، نقش مهمی در زمینه آموزش و گسترش آن در بسیاری از نقاطی که به صورت فیزیکی نمی‌توان رشته‌هایی را ایجاد کرد، دارد.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با ایجاد این دانشکده در بستر واقعیت مجازی در کل کشور تعداد زیادی از افرادی که جویای شغل هستند می‌توانند با استفاده از این فناوری با هزینه بسیار اندک مهارت‌های لازم را برای اشتغال در شغل مورد نظرشان به دست آورند.

وی در خصوص پیشنهاد ایجاد دانشکده‌های واقعیت مجازی در سراسر کشور گفت: تلاش خواهیم کرد با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور هم این روش تسری یابد و دانشگاه‌هایی که درخواست این تکنولوژی را دارند با پشتیبانی این واحد دانشگاهی فعالیت خود را آغاز کنند.

عبدالله خالصی دوست، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان همچنین در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین شبکه آموزشی کشور براساس سند چشم‌انداز در زمینه آموزشهای عمومی و مهارتی ورود پیدا کرده، گفت: استان سمنان از لحاظ آموزش عالی و نسبت دانشجو به جمعیت درصد بالایی در کشور را به خود اختصاص داده و از جمله مزیت‌های آن محور توسعه صنعتی و گردشگری است که نیاز به آموزشهای فنی و حرفه‌ای را دو چندان می‌کند.

وی افزود: استان سمنان در بحث نیروی انسانی حدود ۶۰۰ نفر عضو هیأت علمی و ۹۰۰ کارمند دارد و از لحاظ فضای کارگاهی و آموزشی نیز از قابلیت‌های مناسبی برخوردار است و این موارد نوید بخش گسترش آموزشهای فنی و حرفه‌ای در این استان است.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایلنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا