سیدحسین شاهچراغ: جامعه امروز نیاز به تقویت فرهنگ مهارت‌آموزی و کارآفرینی دارد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: جامعه امروز نیاز به تقویت فرهنگ مهارت‌آموزی و کارآفرینی دارد و رسانه‌ها در انجام این مسئولیت با فنی و حرفه‌ای همکاری کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس، سید حسین شاهچراغ گفت: لازم است نگاه جوانان از مدرک گرایی به مهارت آموزی تغییر کند و توانمندی‌های جوانان اگر با فرصت‌های شغلی هماهنگ باشد اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: امروزه نیاز به نهضت مهارت آموزی به ویژه بین دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها است. زیرا بسیاری از نهادهای نیازمند نیروی کار، در یافتن نیروی متخصص مشکل دارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: ۴۷ درصد از بیکاران کشور دانش آموختگان دانشگاه‌ها هستند و این آمار در استان دانشگاهی سمنان به ۵۷ درصد می‌رسد. بنابراین ایجاد مراکز مهارت آموزی در دانشگاه‌ها اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور است.

شاهچراغ بیان کرد: از وظایف مهم دیگر فنی و حرفه‌ای آموزش حین کار و ارتقای مهارت شغلی نیروهای کار است؛ به همین منظور، افزایش و تقویت مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: پایان سال گذشته ۱۱ مرکز جوارکارگاهی در استان سمنان وجود داشت و اکنون با افزایش ۶ مرکز جدید، تعداد مراکز جوارکارگای استان به ۱۷ عدد رسید و این روند افزایش تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: ۵۰ درصد از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سال گذشته و امسال به صورت سفارش محور برگزار شد  زیرا بازدهی آموزش سفارش محور بیشتر است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا